Тростянецька громада відсвяткувала Івана Купала.

Дата: 08.07.2019 09:40

Тростянецька громада відсвяткувала Івана Купала.

Для кожного з нас свято Івана Купала завжди асоціювалося з обрядом пускання вінків на воду, жвавими та веселими стрибками через вогнище, а ще пошуком омріяного цвіту папороті… І хоча самі обряди прийшли до нас із сивої давнини, вони й сьогодні не втратили популярності та зацікавленості серед населення. Звичайно зараз свято дещо втратило свою первинну сутність, набуло нового сучасного звучання та все ж залишається овіяним якоюсь доброю магією, вірою людей у здійснення бажань і очікувань.

Цього року свято Івана Купала припало на вихідні дні. Тому в цей день жителі нашої громади та гості змогли в повній мірі насолодитися народними гуляннями.

6 та 7 липня святкували  Івана Купала в Тростянецькій селищній ОТГ. Так, 6 липня відзначали Івана Купала у Демидівці. Цього дня тут для місцевих жителів та всіх охочих відбулось театралізоване свято та народні гуляння.

7 липня відбулося свято в Тростянці.  У парковій зоні селища працювали атракціони для дітей, а біля Будинку культури проходило театралізоване дійство,яке  зібрало чимало глядачів . На імпровізованій сцені відбувались виступи колективів та окремих солістів Тростянецького Центру культури та дозвілля. Звеселяли присутніх невеликі театралізовані вистави. Красою та романтикою віяло й під час конкурсів «Найкращий Купальський віночок» та «Коса – дівоча краса», у яких узяли участь місцеві дівчатка. Особливого колориту святу додали  хороводи з Водяним , Купальське вогнище,Верба  та імпровізований купальський дощ  з пожежного автомобіля.

Кульмінацією свята став виступ гурту ТІК,який відбувся за підтримки виборчого штабу ПП «Українська стратегія Гройсмана».

Продовжилося свято молодіжною святковою  дискотекою під зоряним небом.