Початок конструктивного діалогу між громадою та  ДП «Тростянецький спиртовий завод»

Дата: 12.07.2019 19:38

Сьогодні,12 липня, Тростянецьким селищним головою Людмилою Червонецькою проведено зустріч з представниками громадськості, ДП «Тростянецький спиртовий завод» в особі Віталія Марчука та представником ТОВ «САНВОТЕР КОНСТРАКШЕН» по питанню  екологічної ситуації,яка склалася в селищі  та подальших кроків її вирішення.
Як зазначив представник ТОВ «САНВОТЕР КОНСТРАКШЕН»,що починаючи з 9 липня виконується робота по обробці карт на полях фільтрації препаратом оксидол. Роботи ведуться згідно укладеного договору. Перед початком обробки  препарату були відібрані лабораторні проби атмосферного повітря . Уже препаратом Оксидолом оброблено 1 раз,а деякі карти і двічі. У понеділок,15 липня, будуть зроблені заміри проміжні і 19 липня завершальні.
Віталій Марчук приніс свої вибачення перед громадою за ситуацію,що склалася,та зазначив,що більше подібне в роботі спиртзаводу допускатися не буде. Оксидол буде вноситися постійно.І готовий надати гарантійний лист на будівництво випарювальної установки до 01 червня 2020 року. А також попросив розблокувати виїзди і в`їзди на підприємство та надати  можливість вивезти готову продукцію.
 Під час зустрічі,після довгих дебатів,учасниками  було напрацьовано наступний план дій:
1.Продовжити роботу по внесенню Оксидолу відповідно до прийнятого рішення на спільному засіданні 08 липня 2019 року.
2.Негайно,починаючи з 12 липня 2019 року, розпочати роботи по рекультивації вільних карт на полях фільтрації.
3.Громадськість надала згоду  на вивезення  частини  готової продукції(300 тонн) , з метою забезпечення виконання робіт ,щодо ліквідації наслідків екологічної проблеми.
 О 16.00 годині , на черговому зібранні  біля спиртзаводу, з громадськістю обговорено та підтримано напрацьований план до 19 липня 2019 року.