Тростянецька селищна територіальна громада
Вінницька область, Гайсинський район

Школа: що   нас  чекає у новому навчальному 2019-2020 році

Дата: 01.08.2019 11:14
Кількість переглядів: 6797

Фото без опису

У школах України уже з 1 вересня заплановано чимало новацій. Зокрема, з нового навчального року заклади й учні самі вирішуватимуть, чи носити шкільну форму,  навчатися можна буде вдома, а заняття в спортивній чи музичній секції зараховуватимуть як уроки відповідного шкільного курсу.

Домашнє навчання.

З 1 вересня 2019 року всі охочі зможуть навчатися вдома. Адже в Україні змінили положення про індивідуальну освіту і тепер на сімейну освіту мають право всі (на відміну від екстернату та педагогічного патронажу).

Щоб перейти, достатньо буде написати заяву, а тому в МОН з нового навчального року чекають на значне збільшення «домашніх учнів». Сьогодні на індивідуальній формі навчання в Україні — 54 тис. дітей.

Нововведення стосується передусім дітей, які змушені пропускати уроки через часті хвороби або серйозні заняття спортом чи музикою. Для них складуть індивідуальний навчальний план, а оцінюватимуть двічі на рік у підсумкових контрольних.

Без обов’язкової шкільної форми

У червні Президент скасував старий указ про шкільну форму. Адміністрація школи не зможе примушувати учнів відвідувати уроки лише у формі.

Водночас адміністрації навчальних закладів, вчителі, батьки та учні мають право самі вирішити, у якому одязі навчатися, прокоментували у Міносвіти.

1 та 2 класи навчатимуться за стандартами Нової української школи.

«Нова українська школа» – це програма реформування середньої освіти, починаючи з молодших класів. Вона передбачає, що діти вчаться через практичні дії, а не теорію, і розвивають навички замість того, щоб заучувати інформацію. Також реформа передбачає зміни в порядку зарахування дітей, співпраці між вчителями і батьками, оновлення матеріально-технічної бази шкіл.

Пілотний проект стартував у 2017 році і охопив приблизно сотню шкіл. У 2018 році понад 400 тисяч першокласників почали вчитися за новими стандартами.

Першокласники, які підуть до школи у 2019 та 2020 роках, безкоштовно отримають набори LEGO:

кожен учень по набору “Шість цеглинок”;

кожен клас по набору “LEGO Play Box”.

У МОН кажуть, що загалом допомога торкнеться близько 16 тисяч шкіл, 70 тисяч вчителів та 1,35 мільйона первачків.

 Без дозволу батьків дитини її не можуть лишити в класі на другий рік.

У затвердженому наказі МОН №621 від 8 травня і зареєстрованого в Мін’юсті 29 травня йдеться про порядок переведення учнів до наступного класу.

Так, учнів 1 та 2 класу можуть лишити на другий рік лише за рішенням батьків.

Учні (вихованці) першого або другого класу можуть бути не переведені до наступного класу та залишені для повторного здобуття загальної середньої освіти у тому самому класі на підставі письмового звернення до закладу загальної середньої освіти одного з їх батьків чи інших законних представників, але не більше одного разу упродовж здобуття учнем (вихованцем) початкової освіти.

Світловідбивні жилети для учнів 1-4-х класів.

Із 1 вересня 2019 року учні 1-4-х класів мають носити світловідбивні жилети в темну пору доби дорогою до школи і дому. Завдяки цьому водії краще бачитимуть дітей на дорозі й зменшиться кількість ДТП, вважають в уряді.

Нове правило оголосив за тиждень до виборів прем’єр-міністр Володимир Гройсман, продемонструвавши зразок. Цікаво, що Міносвіти і Мін’юст зазначили, що не брали участі в ініціативі.

Оголошення оцінок школярів.

Відтепер оцінки учня — це його особиста інформація, яку вчитель не має права розголошувати, тобто оголошувати на весь клас.

Безпосередньо на уроці вчитель може загальними фразами оцінити відповідь/роботу учня, але оцінку в балах — виставляти у щоденник на перерві або після уроків в індивідуальному порядку. Це стосується і батьківських зборів.

У Міністерстві освіти вважають, що так можна вирішити проблему цькування серед школярів через оцінки.

Більше ніхто не може складати рейтинги успішності або так звані дошки пошани чи ганьби. Жоден вчитель не має права оголошувати оцінки перед усім класом чи на батьківських зборах, адже це таємниця — між учителем та учнем.

Скасування дощок пошани для відмінників.

Кожен учень індивідуальний у своїх успіхах. Хтось краще вчиться, а хтось краще грає у футбол, танцює або співає. Діти різні, і здібності у них теж різні, кожен талановитий по-своєму.

У всіх школах зможуть відкривати вечірню форму навчання.

Підхід до роботи вечірніх шкіл змінили відповідно до Положення про інституційну форму загальної середньої освіти.

Відтепер на вечірній формі можна буде отримати освіту з 14 років у будь-якій звичайній школі, що відкриє на своїй базі таку форму навчання. Також освіту можна буде отримати прискорено у 10-11-х (12-х) класах, але тільки якщо учень продемонструє достатній та високий рівень навчальних досягнень (від 7 до 12 балів).

Мережева форма навчання.

Проводити уроки в школі зможуть не лише вчителі.

Окремі уроки зможуть проводити експерти, гуртки або організації з хорошими фахівцями. Такий підхід називається мережевою формою навчання.

Запропонувати свої послуги та підписати договір зі школою зможуть усі установи, які зацікавлені в такій співпраці.

Мережева освіта дає надію, що в школи прийдуть бізнес-тренери, юристи, психологи, інструктори автошкіл, митці, у яких є методики підвищення креативності.

Школи зможуть доповнювати одна одну.

Відтепер учень (і навіть клас) зможе проходити певні заняття на базі іншої школи або ж взагалі вступних курсів до університетів, міжшкільних ресурсних центрів, наукових установ тощо. Одна школа виступатиме як базова для своїх учнів, а друга, з якою треба укласти угоду, як партнер.

Сільські школи отримають ресурси міських закладів.

Зокрема, для уроків інформатики ще не скрізь є комп’ютери, не кажучи вже про швидкісний інтернет. Відтепер можна використовувати нові можливості. Якщо сільська школа «потоваришує» з міською, то може хоча б раз на місяць проводити там навчання на сучасній технічній базі.

Можна зараховувати успіхи в мистецтві, спорті, мовах.

Батьки (або сам учень, якщо він вже досяг повноліття) можуть у заяві до школи зазначити, які шкільні предмети дитина планує освоїти за мережевою формою навчання. Скажімо, юні спортсмени замість стандартного уроку фізкультури можуть відвідувати свої тренування. Це дасть змогу ефективніше використовувати час.

Школа та партнер (спортшкола, курси, школа мистецтв, гуртки тощо) укладатимуть договір, у якому визначатимуть освітню програму, фінансування, ресурси та інші умови співпраці.

Урок можна буде провести хоч у театрі.

Деякі школи вже почали включати до свого плану проведені в закладах-партнерах літні мовні школи, курси з підготовки до ЗНО, заняття з робототехніки. Наприклад, урок літератури може пройти в театральній студії, де можна поспілкуватися з героями твору (акторами в образі), а знання за циклом про Гаррі Поттера перевірити у квест-кімнаті.

Зміни в програмі ЗНО з української літератури

Центр оцінювання якості освіти опублікував програми ЗНО 2020 з усіх предметів.  Зокрема, щодо літератури: деякі твори прибрали, деякі — додали. 

Так на ЗНО не виносяться наступні твори:

«Маруся» Г. Квітка-Основ’яненка,

«Гайдамаки» Т. Шевченка,

» Гімн » І. Франка,

«Земля» О. Кобилянська,

«Молюсь і вірю» М. Рильський,

«Київ-традиція» М. Зеров,

«Дитинство» Ю. Яновський,

«Україна в огні» О. Довженко,

«Залізний острів» О. Гончар,

«Як добре те, що смерті не боюсь я», «О земле втрачена, явився!… «В. Стус,

«Українське альфреско» Л. Костенко.

До програми включили твори:

«Захар Беркут» І. Франка

«Камінний хрест » В. Стефаник,

«Valse mélancolique» О. Кобилянська,

«У теплі дні збирання винограду» М. Рильський,

«Майстер корабля» Ю. Яновський,

«Лебеді материнства» В. Симоненко,

«Наша мова» В. Голобородько,

«Модрі Камінь» О. Гончар,

«Господи, гніву пречистого»» В. Стус,

«Два кольори» Д. Павличко.

Села та райони зможуть самостійно об’єднуватися в освітні округи

Місцева влада сіл, селищ, районів та об’єднаних територіальних громад зможе об’єднуватися для створення освітніх округів. Також тепер можна самостійно формувати мережу опорних шкіл у межах одного або кількох регіонів. Відповідне положення затвердив 19 червня Кабмін.

До округів мають увійти опорні школи, де навчатиметься не менш як 200 осіб, заклади позашкільної освіти, культури та спорту.

 

Окрім того, для столичних школярів пропонують нове «мультипрофільне меню» шкільних їдалень. Обід нагадуватиме шведський стіл, де учні зможуть самі вибирати, що з’їсти сьогодні.

Нагадаємо також, що минулого року набрали чинності нові правила зарахування першачків: скасували співбесіди і тестування під час вступу до початкової школи, основним критерієм стало місце проживання майбутнього учня.

Якщо раніше багато шкіл відбирали дітей на конкурсній основі, то з 2018 року вступні випробування заборонили. Вибрати іншу школу можна за умови вільних місць — у такому випадку можливий конкурс.

Реформа НУШ з 2017 року також передбачає автономію шкіл: вони самостійно можуть формувати освітні програми, навчальні плани і вибирати методики.

 


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Створення нового проекту

Ви можете вказати варіанти відповідей для голосування, якщо це потрібно.

Додати файл
Додати файл
Додати файл
Додати файл
Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних