Обережно: побутовий газ

ПРАВИЛА ПОВОДЖЕННЯ З ГАЗОМ ТА

БЕЗПЕЧНЕ ВИКОРИСТАННЯ ГАЗОВИХ ПРИЛАДІВ У ПОБУТІ

ПРАВИЛА  КОРИСТУВАННЯ ГАЗОВИМИ ПРИЛАДАМИ

• Перед включенням газових пристроїв провітріть приміщення і на весь час їх роботи кватирку залишіть відчиненою або забезпечте надійну вентиляцію.
  • Спочатку необхідно піднести відкритий вогонь до пальника і тільки після цього відкрити кран на газовому приладі.
  • Горіння вважається нормальним, якщо полум’я стійке і голубе. Якщо жовте і подовгувате, потрібно відрегулювати подачу повітря й почистити пальники.
  • Перш ніж запалити пальники духової шафи газової плити, необхідно провітрити її змахами дверцят духовки, або залишити відкритою на 5-7 хвилин. Не рекомендується користуватися верхніми пальниками й духовкою одночасно.
  • Закінчивши користуватись будь-якими газовими приладами, закрийте крани на опусках чи вентиль на балоні, а потім – крани на самих приладах.
  • Для ремонту газового обладнання залучайте лише спеціалістів газового господарства.

КОРИСТУВАЧАМ ПОБУТОВИХ ГАЗОВИХ ПРИЛАДІВ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

• Залишати без нагляду працюючі газові прилади
  • Вносити зміни в конструкцію газових приладів
  • Використовувати газові прилади не за призначенням: сушити білизну та волосся над запаленими пальниками плити;  обігрівати приміщення за допомогою газових плит та духовок
  • Допускати дітей, осіб, котрі не контролюють свій стан а також  осіб, які не пройшли інструктаж з техніки безпеки
  • Ставити на плиту виварки чи інший посуд з широким дном без високих конфорок або підставок
  • Використовувати вогонь для перевірки місця витоку газу з газотоку
  • Користуватися газовими апаратами з відводом продуктів згоряння в димоходи при відсутній чи зворотній тязі, а також під час сильних вітрів та атмосферних опадів
  • Самовільно ремонтувати, підключати, відключати, проводити газове обладнання
  • Відключати автоматику безпеки і регулювання
  • Використовувати опломбовані чи відключені від газопостачання прилади

ЯКЩО ВИ ВІДЧУЛИ ЗАПАХ ГАЗУ:

• Не користуйтеся електроприладами, освітленням, електродзвінками.
  • Перекрийте крани пальників газової апаратури та на опусках перед нею.
  • Забезпечте провітрювання приміщення.
  • Викличте аварійну службу.

104  - АВАРІЙНА СЛУЖБА ГАЗУ