Тростянецька селищна об'єднана територіальна громада
Вінницька область, Тростянецький район

Про стан виконання селищного бюджету Тростянецької об’єднаної територіальної громади за січень-вересень 2019 року.

Дата: 06.11.2019 09:50

До селищного бюджету Тростянецької об’єднаної територіальної громади за січень-вересень 2019 року надійшло 53 892,0 тис. грн., в тому числі надходжень без врахування трансфертів з усіх рівнів бюджетів 35 876,0 тис. грн., що складає 105,8 % до помісячного плану та 82,7 відсотків до уточненого плану на рік.

При цьому отримано в повному обсязі  кошти освітньої та медичної субвенції, додаткової дотації з місцевих бюджетів на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я.

Основним бюджетоутворюючим податком є податок на доходи з фізичних осіб, виконання якого за 9 місяців поточного року  становить 19 947,2 тис. грн.,  або 55,6 відсотків до усіх надходжень.

Наступним по обсягу є надходження податку на майно, що включає в себе надходження податку на нерухоме майно, земельного податку, орендної плати, транспортного податку, сплаченого юридичними та фізичними особами, виконання якого становить 6 410,5 тис. грн. або 17,9 відсотків  до усіх надходжень.

Вагомим по обсягу є надходження єдиного податку, виконання якого становить 4 653,6 тис. грн. або 13,0 відсотків  до усіх надходжень.

Надходження акцизного податку до місцевого бюджету за січень-вересень 2019 року становить 3 837,3 тис. грн. або 10,7 відсотків  до усіх надходжень, в тому числі: акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів (пального) – 621,2тис.грн.; акцизного податку з ввезених на митну територію України підакцизних товарів (пального) – 2 660,2 тис.грн., акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів–555,9 тис.грн.

Дохідна частина спеціального фонду (без урахування міжбюджетних трансфертів) виконана на 101,4  відсотків до уточненого плану на 2019 рік, при уточненому річному  плані  1616,2 тис.грн., фактично надійшло 1 638,4 тис. грн.

За січень- вересень 2019  року  до спеціального фонду селищного бюджету надійшло 34,3 тис.грн. екологічного податку, який справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, 10,7 тис.грн. надходжень від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти, 2,6 тис.грн. надходжень від розміщення відходів у спеціально відведених місцях чи на об’єктах, крім розміщення окремих видів відходів як вторинної сировини, 36,1 тис.грн. надходжень від грошових стягнень за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності, 130,3 тис.грн. надходжень до цільового фонду, утвореного Тростянецькою селищною радою, 739,7 тис.грн. надходжень плати за навчання в Тростянецькій музичній школі, харчування в дошкільних закладах та закладах середньої освіти, 26,6 тис.грн. плати за оренду майна, 236,8 тис.грн. благодійних внесків, 414,6тис.грн. кошти від продажу земельної ділянки несільськогосподарського призначення, що перебуває у державній або комунальній власності до бюджет розвитку, 8,8 тис.грн. надходження коштів пайової  участі у розвитку інфраструктури  населеного  пункту.

З початку року на утримання установ та закладів, а також відповідних програм та заходів профінансовано видатки в сумі 40854,946 тис.грн., в тому числі на утримання органів державного  управління – 4996,268 тис.грн., на соціально-культурну сферу – 24403,958 тис.грн., житлово-комунальне господарство – 4988,585 тис.грн., заходи із землеустрою – 323,696 тис. грн., дорожнє господарство – 527,820 тис. грн., трансферти до інших бюджетів – 5606,119 тис.грн., інші видатки – 8,5 тис.грн. Вказані видатки профінансовано за рахунок власних надходжень бюджету громади, а також коштів додаткової дотації, освітньої та медичної субвенцій з державного бюджету.

За звітний період проведено 10292,834 тис. грн. капітальних видатків, в тому числі на придбання обладнання – 1943,929 тис.грн. капітальне будівництво (придбання) інших об’єктів – 1255,446 тис.грн., капітальний ремонт інших об’єктів – 5729,274 тис.грн.,  реконструкція та реставрація інших об’єктів – 1119,112 тис. грн. та капітальні трансферти підприємствам –   134,860 тис.грн., виконання заходів за рахунок цільових фондів – 85,971 тис.грн., оплата послуг 24,242 тис.грн.

В селищному бюджеті об’єднаної територіальної громади  наявна незабезпеченість плановими призначеннями на виплату заробітної плати та нарахувань в закладах середньої освіти за рахунок освітньої субвенції з Державного бюджету в сумі 820,0 тис грн.  Керівникам відповідних закладів доведено розробити ряд заходів щодо оптимізації структури та видатків на утримання закладів.

Кредиторська заборгованість за спожиті енергоносії, отримані послуги та матеріали станом на 01 жовтня2019 року відсутня.

Головний спеціаліст  управління фінансів                                                   Т. Коломієць