«Право, обов’язок, свобода  та  відповідальність»

Дата: 11.12.2019 09:30

Всеукраїнський  тиждень  права

Вперше  про права  людини заговорили  французькі просвітителі  Вольтер  та Жан – Жак Руссо. Однак  минуло  ще  майже  два  сторіччя, перш ніж  людство  усвідомило  всю  цінність  права. 10  грудня  1948  року  ООН  прийняла  Загальну  Декларацію  прав  людини, що  проголошувала  права  особистості, цивільні, політичні права  і  свободи( рівність  всіх  перед  законом, право  кожного  на  недоторканність, свободу  совісті та  інші).

Права  людини  та  громадянина  є  найбільшою  цінністю  сучасного  світу  та основою  демократичного устрою.

В Україні  щороку  з 10  грудня  розпочинаються  декади  та  тижні  прав людини, протягом  яких  проводяться  різноманітні  масові  заходи  правового   спрямування.

КЗ «Публічна  бібліотека  Тростянецької ОТГ» на  базі  Тростянецької СЗШ І-ІІІ ст. №2  для  учнів  7 – 9  класів  10 грудня проведено   спільне  засідання  круглого  столу  по  темі  «Право, обов’язок, свобода  та  відповідальність» приурочене  дню  прав  людини. В  засіданні   взяли  участь  начальник  Служби  у  справах   дітей  Тростянецької  селищної ОТГ Вікторія  Рєзнікова, начальник Тростянецького  РВ  ДРАЦС   Головного ТУЮ у Вінницькій  області  Ірина  Чернієнко, завідувач  Тростянецького районного  сектору  міграційної  служби  Олександр Кілієвич, головні  спеціалісти Бюро  правової  допомоги  Ніна Слободяник  та Ігор Водяніцький.

Учасники   заходу  висвітлили   юридично – правові  питання захисту  прав  дитини. Зокрема,  про права  дитини  в  Україні розповіла  Вікторія  Рєзнікова, про громадянство  в Україні, отримання  паспорта  проінформував  О. Кілієвич. З   правами   дитини, що  передбачені  сімейним  законодавством  України,  ознайомила  Ірина Чернієнко.   На  питання присутніх  про  відповідальність  неповнолітніх  за  порушення  законів, про    їх захист  відповідали  Ігор  Водяніцький  та  Ніна  Слободяник .

Під  час  засідання круглого  столу  учні  мали  змогу  дізнатися  не  тільки  як  користуватися  своїми  правами, але  і   як  дотримуватися  норм  правової  поведінки  у  відносинах  з  іншими  людьми.

КЗ «Публічна  бібліотека  Тростянецької ОТГ»