У  волі єднання – сила української  нації

Дата: 21.01.2020 09:42

День Соборності  України  відзначається  як  пам’ятна    подія  того, що  у  січні 1918  року  була  утворена  Українська  Народна  Республіка (УНР), а  на  територіях, що  входили  до  Австро – Угорської  імперії, була  заснована  Західноукраїнська  Народна   Республіка (ЗУНР).  У  грудні  1918 року   лідери  обох  держав  у  Фастові  підписали  договір  про  об’єднання.

22  січня 1019  року  цей  договір, що  увійшов  у   історію як  « Акт  Злуки», був  обнародуваний  у  Києві  на  Софіївській  площі.  Вперше  річниця  Злуки  була відсвяткована  в  січні  1939  року  у  Закарпатті, згодом  відзначалася  неодноразово. У  1990  році  на  честь  події  було  створено грандіозний  «живий  ланцюг»  від  Києва  до  Львова, що  наочно  показав  силу  поборницьких  прагнень   українців. Менші «ланцюги»  створювалися  в  2000-х  роках. День  Соборності  та  Свободи  України  є  офіційним  святом, котре  відзначається  на  державному  рівні, популярне  серед  патріотично  налаштованих  українців  Сходу  і  Заходу,  а  також  діаспори.

Сьогодні  територіальній  цілісності  України  загрожує  небезпека  втрати    своєї  землі, мільйони   людей  об’єдналися  для  захисту  своєї  Батьківщини.  Ми  вистаємо, бо  ми  разом. Україна  є, Україна  буде  навіки.

Слава  борцям  за  її  незалежність! Слава  Героям  України!

Про   історичні  події  об’єднання  України  висвітлює  книжкова  виставка «У  волі єднання – сила української  нації», яка  організована  у  КЗ «Публічна  бібліотека Тростянецької ОТГ».

Запрошуємо  читачів  відвідати  бібліотеку  і  більш  детальніше  ознайомитися  з  документами, які  розкривають  дану  тему.