Погашення заборгованості по Єдиному соціальному внеску – відновлення страхового стажу
Основними пріоритетами діяльності Пенсійного фонду України є своєчасне призначення, фінансування та виплата пенсій, коректне наповнення Реєстру застрахованих осіб та забезпечення додержання пенсійного законодавства.
Але для своєчасного фінансування, виплати пенсій ні що інше так не впливає , як вчасно і в повній мірі сплачений єдиний соціальний внесок.
Адже саме цей аспект є одним із основних при формуванні права на отримання пенсії та є визначальним під час обчислення її розміру, тому що сьогодні розмір пенсії і її призначення залежить від свідомості роботодавців та вчасно сплаченого і в розмірі не менше мінімального єдиного соціального внеску.
Завдяки вчасно сплаченому єдиному соціальному внеску, застрахована особа отримує cтраховий стаж – період , протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному страхуванню.
Період здійснення підприємницької діяльності також зараховується до страхового стажу пропорційно до сплаченого єдиного соціального внеску, що в подальшому може вплинути на визначення права на пенсію за віком та її розмір. У 2020 році мінімальний страховий внесок для фізичних осіб підприємців становить 1039,06 грн. на місяць (4723грн.* 22%).
Законодавство дає можливість кожній застрахованій особі та фізичним особам підприємцям, незалежно яку вони обрали систему оподаткування, бути впевненими у завтрашньому дні, в матеріальному забезпечені своєї старості через обов’язкову та добровільну участь у державному пенсійному страхуванні. Краще сплатити сьогодні і вчасно, ніж при досягненні пенсійного віку визбирувати стаж по крупинці або «докупляти», але вже в подвійному розмірі.
На жаль на даний час заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску зростає. Основною причиною зростання заборгованості з єдиного соціального внеску є несплата зобов’язань щодо сум єдиного внеску фізичними особами підприємцями.
Тому, Шановні роботодавці, в тому числі Фізичні Особи Підприємці – велике прохання до Вас, сплатити борг по єдиному соціальному внеску з метою відновлення страхового стажу.
А фізичним особам, які не здійснюють підприємницьку діяльність, не подають звітність, але мають заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску, обов’язково її погасити до моменту державної реєстрації припинення підприємницької діяльності в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань.
На майбутнє хочеться зауважити, що вчасно сплачений єдиний соціальний внесок є доцільним і економнішим, тому що при примусовому стягненні заборгованості органами Державної виконавчої служби сума боргу зросте за рахунок виконавчого збору.