Нелегальна зайнятість має залишитися в минулому

Дата: 24.02.2020 07:51

Проблема нелегальної зайнятості сьогодні дуже актуальна,  адже багато роботодавців беруть людей на роботу без оформлення, позбавляючи їх цим законних прав на оплачувану щорічну відпустку, лікарняний, декретну відпустку тощо. А головне – можливості накопичити страховий стаж, необхідний для призначення пенсії. І всі ми повинні розуміти, що про пенсійне забезпечення у літньому віці потрібно дбати замолоду. Хто хоче чесно пройти своє життя, повинен в молодості розуміти, що коли-небудь він буде поважного віку, а в старості пам’ятати , що і він колись був молодим. Тому, варто зауважити, що трудове виховання, повагу до норм законів, усвідомлення переваг легалізації праці потрібно плекати з шкільної парти, тим самим прищепити дітям відповідальність за своє майбутнє і майбутнє країни. Адже прийде час  постати перед вибором – отримувати заробіток у «конверті» або ж вимагати від роботодавців офіційного працевлаштування. І той шлях, який вони оберуть, залежатиме від рівня їхньої поінформованості.  Тому фахівці Пенсійного фонду активно проводять різносторонню роз’яснювальну роботу серед всіх верств населення, а особливо серед школярів та студентів, шляхом проведення зустрічей, де у доступній формі розповідають про основні принципи роботи Пенсійного фонду та акцентують увагу молодого покоління на тому, що для гідного пенсійного забезпечення потрібно обирати роботу з високою оплатою праці та офіційним оформленням трудових відносин.  Газета – джерело отримання різносторонньої інформації,  в тому числі і з пенсійної тематики, однак серед молоді популярністю користуються соцмережі. Пенсійний фонд рухається в ногу з часом і через соціальну мережу Фейсбук привертає увагу громадськості до  негативних наслідків нелегального працевлаштування, які настають, якщо людина не задумується над своїм пенсійним майбутнім. Також проводиться широка інформаційна кампанія про сучасні послуги пенсійної служби, створені на основі новітніх електронних технологій. Зокрема, про можливість перегляду в «Особистому кабінеті» та «Кабінеті страхувальника» на Веб-порталі Пенсійного фонду персональних даних про суми нарахованих заробітків, сплачених внесків та тривалість зарахованого стажу; замовлення й отримання в онлайн-режимі довідок, витягів та інших документів, достовірність яких підтверджується QR-кодом; подачі заяви на призначення/перерахунок пенсій тощо. Існує і в пенсійному фонді послуга СМС-інформування, яка дає змогу завжди бути в курсі останніх новин пенсійного законодавства та отримувати актуальні повідомлення з питань пенсійного забезпечення. Запровадження нової моделі звернення громадян за призначенням пенсії в «один дотик» через Веб-портал спрощує взаємодію громадян з Пенсійним фондом України, дозволяє зменшити витрати часу осіб, які звертаються за призначенням пенсії, забезпечує максимально комфортні умови для отримання послуг, не виходячи з дому.

Успішний бізнес має будуватися на чесних і порядних відносинах з працівниками, партнерами і державою, для того, щоб відчувати впевненість у сьогоденні і бути впевненим у доброму матеріальному забезпеченні у старості,     а проблема нелегальної зайнятості залишитися в минулому.