До уваги подорожуючих!

Дата: 03.03.2020 10:25

Тростянецька об’єднана територіальна громада вважає за необхідне довести інформацію щодо ситуації з поширення  гострої респіраторної  хвороби COVID-19 спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Оскільки Всесвітня організація  охорони здоров’я  оголосила надзвичайний  стан міжнародного  рівня через  поширення коронавірусу, з метою запобігання  виникнення надзвичайної ситуації регіонального рівня, відбулось засідання  обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки  та надзвичайних ситуацій, на якій затверджено ряд заходів, серед яких  проведення температурного скринінгу, візуального огляду та опитування  на пропусних пунктах  через державний кордон України.

Відповідно до Алгоритму медико-санітарного  спостереження за особами, які перетинають кордон, температурний скринінг здійснюється виключно термометрами для безконтактного вимірювання температури, шляхом вимірювання температури лобної частини голови відповідно до інструкції приладу, що використовується.

Температурний скринінг рекомендовано проводити:

- в автомобільному легковому та вантажному транспорті шляхом вимірювання температури тіла крізь відчинені вікна автомобіля;

- для пасажирів автобусів відразу після проходження паспортного контролю поза межами транспортних засобів;

- для пасажирів повітряного транспорту – на борту літака до проходження паспортного контролю.

В зв’язку з цим  звертаємось до жителів громади,  які подорожують,  з розумінням поставить до нововведень  при перетині кордону та не забувати основні правила, яких необхідно дотримуватися,  щоб уберегтися від зараження:

• не відвідувати регіони, де найбільш часто зустрічається коронавірусна інфекція;
  • носити засоби індивідуального захисту (маски);
  • регулярно мити руки;
  • обмежити контакти на близькій відстані;
  • більше гуляти на свіжому повітрі в парках, скверах, далеко від людей;
  • зміцнювати місцевий імунітет (дотримуватися температурного режиму в приміщенні — 18-20 градусів, підтримувати необхідну вологість — від 40 до 60%);
  • частіше провітрювати житлове приміщення;
  • зволожувати слизові оболонки верхніх дихальних шляхів сольовими розчинами.