"Кобзар" - поетична спадщина Тараса Шевченка

Дата: 10.03.2020 08:19

Тарас Григорович Шевченко – пророк, філософ-мислитель, геніальний поет, художник, академік графіки, музикант, фольклорист-етнограф, археолог, історик, глибоко ерудований мистецтвознавець. Мистецька постать Т. Шевченка в усій своїй багатогранності є монолітна, цільна, з нерозривною єдністю творчого мислення.

Геній Шевченка яскраво світиться трьома рівноцінними гранями таланту – поезія, живопис, музика. Полум’яне слово Шевченка-поета спонукає до національного самоусвідомлення та самоствердження в єдиній соборній, незалежній українській  державі.

До 180- річчя збірника віршів Тараса Григоровича Шевченка «Кобзар» у КЗ «Публічна бібліотека Тростянецької ОТГ» представлено цілий ряд збірників які є у фонді бібліотеки  «Безсмертна книга Кобзаря»: перше факсимільне видання копію «Кобзаря» 1840 року перевидане у 1976 році, і найменший «Кобзар» 1961рік та інші.