Обговорили питання інклюзивної освіти для дітей з особливими потребами

Дата: 11.03.2020 09:59

Кожна дитина, незалежно від стану здоров’я, наявності фізичного чи інтелектуального порушення, має право на одержання освіти, якість якої не різниться від якості освіти здорових людей.

Інклюзивна освіта – це система освітніх послуг, що ґрунтується на принципі забезпечення основного права дітей на освіту та права здобувати її за місцем проживання, що передбачає навчання дитини з особливими освітніми потребами в умовах загальноосвітнього закладу.

З метою забезпечення рівного доступу до якісної освіти дітям з особливими освітніми потребами шляхом організації та покращення умов їх навчання 10 березня у Тростянецькому загальноосвітньому навчальному закладі І-ІІІ ступенів №1  відбулася зустріч голови Тростянецької селищної ОТГ Людмили Червонецької  з батьками дітей, що навчаються за інклюзивною формою навчання, асистентами вчителів, що працюють з дітьми, начальником відділу освіти та керівництвом навчального закладу.

Людмила Іванівна проінформувала присутніх про надходження та розмір субвенції на інклюзивне навчання на 2020 рік.

Разом з усіма присутніми склали перелік обладнання, та матеріалів, що потрібно придбати, для облаштування сенсорної кімнати та кабінету психолога. Також обговорили питання щодо спеціальних освітніх послуг із залученням фахівців  з урахуванням індивідуальних особливостей кожної дитини, що навчається в даному навчальному закладі, що дасть змогу забезпечити створення таких умов, за яких усі учасники навчально-виховного процесу мають однаковий доступ до освіти, у тому числі діти з особливими освітніми потребами, які навчаються у дошкільних та загальноосвітніх школах.