На базі КНП «Тростянецька ЦРЛ» розгорнуто тимчасовий пункт скринінгового медичного сортування хворих на COVID-19

Дата: 31.03.2020 09:15

Згідно розпорядження керівника робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня, пов’язаної з поширенням коронаврусної хвороби, 29 березня, працівниками Тростянецького районного сектору управління ДСНС у Вінницькій області облаштовано тимчасовий пункт прийому та сортування хворих на короновірусну хворобу - "скринінговий пункт" на базі КНП «Тростянецька ЦРЛ», так як медичний заклад, один з 10-ти в області перепрофільовується  на прийом та лікування  пацієнтів першої хвилі другої черги з випадками  на тяжку респіраторну хворобу COVID-19.

Всі пацієнти з респіраторними симптомами, які звертаються у заклад охорони здоров’я (самозвернення, направлення лікарем чи транспортування бригадою екстреної медичної допомоги) повинні пройти первинне скринінгове медичне розподілення ще до входу у приймальне відділення (відділення екстреної медичної допомоги).

Первинне скринінгове медичне сортування включає:
- надягання медичної маски на пацієнта та його супровід;
- безконтактне вимірювання температури тіла пацієнта;
- короткий збір анамнезу на виявлення респіраторних симптомів (кашель, нежить, задишка тощо).

Це надасть медичним працівникам можливість розподіляти пацієнтів залежно від ступеню важкості та госпіталізувати в лікарні лише тих хворих, які потребують цілодобового медичного спостереження. Така схема сприятиме зниженню ризиків інфікування на території лікарні для інших пацієнтів.