Звернення селищного голови Людмили Червонецької до жителів громади

Дата: 06.04.2020 18:32

Шановні жителі громади!

Доводжу до вашого відома, що сьогодні, 6 квітня, набула чинності постанова Кабінету міністрів №255 від 02.04.2020. Відтепер на час карантину (щонайменше до 24 квітня) заборонено:

- перебувати в громадських місцях без захисної маски або респіратора, які можна зробити самому;

- перебувати на вулиці без документів, що посвідчують особу;

- переміщення групою осіб, більш ніж 2 особи, крім службової необхідності або супроводу дитини;

- перебувати у громадських місцях дітям до 14 років без супроводу дорослих;

- відвідувати навчальні заклади всім, окрім їхніх працівників;

- відвідувати парки, сквери, зони відпочинку, крім вигулу домашніх тварин однією особою, а також у разі службової необхідності;

- відвідувати спортивні та дитячі майданчики;

- відвідувати заклади соціального захисту, будинки престарілих, інтернати, заклади паліативної допомоги, психіатричні лікарні;

- проводити культурні, спортивні та інші заходи, крім тих, що забезпечують роботу місцевої або державної влади (можновладці мають бути у захисних масках та дотримуватися протиепідемічних норм);

- роботу закладів громадського харчування, торговельно-розважальних центрів, фітнес-центрів, закладів культури тощо;

- самовільно залишати місця обсервації (ізоляції).

Функціонування ринків на території ОТГ заборонено до завершення карантину.

До самоізоляції зобов’язали всіх, хто хворіє на COVID-19, контактував із хворим, хто повернувся із-за кордону, та віднині і усіх осіб старше 60 років (за винятком тих, хто працює на об'єктах критичної інфраструктури або стримують поширення COVID-19).

Якщо про здорову людину на самоізоляції немає кому подбати, вона може в масці та рукавичках ходити в магазини й аптеки у радіусі 2 кілометрів від місця її самоізоляції.

Громадяни, які ще прибувають з-за кордону, а також з інших міст України, де зареєстровано випадки інфікування коронавірусною інфекцією, мають проходити обов’язкову 14-денну обсервацію (бути під наглядом лікарів), повідомити про своє прибуття сімейного лікаря або за телефоном 102.

За порушення правил карантину передбачено адміністративну відповідальність (штрафи), а також кримінальну відповідальність (позбавлення волі).

Станом на 16 годину 6 квітня 2020 року, хворих на території Тростянецької селищної ОТГ не виявлено. В Тростянецькому районі виявлено 1 випадок захворювання. Працівниками КНП «Тростянецького районного центру первинної медико-санітарної допомоги» проведено відбір мазків усім контактним особам.

На сьогодні 14 осіб перебувають на обліку щодо самоізоляції, 16 осіб з обліку знято.

3 7 квітня 2020 року, в селищі щоденно буде проводитись дезінфікування вулиць.

В смт. Тростянці проводиться щоденне спільне патрулювання вулиць працівниками Тростянецького відділення поліції Бершадського відділу поліції ГУНП у Вінницькій області та членами ГФ "Шериф" з охорони громадського порядку.

Тростянецька селищна рада працює в штатному режимі.

Для отримання консультацій прошу звертатись за телефонами:

2-24-85             з 8-00 до 17-00

068-727-22-78       з 17-00 до 8-00

Шановні жителі, враховуючи статистику захворюваності та смертності в Україні, Вінницькій області переконана, що достатньо аргументів для розуміння, що тільки від нашої свідомості, чіткого виконання рекомендацій залежить збереження нашого життя і здоров’я.

З повагою,

Селищний голова     Людмила ЧЕРВОНЕЦЬКА