Роз’яснення щодо обробки вулиць селища дезінфікуючими засобами

Дата: 10.04.2020 18:15

В звязку з тим, що  в жителів селища виникають запитання щодо  доцільності  проведення  обробки вулиць  комунальної власності  дезінфікуючими засобами, вважаємо за необхідне надати розяснення:

• Обробка вулиць проводиться  відповідно до  пункту 1 доручення Премєр-міністра України, голови Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Шмигаля Д.А. від 02 квітня 2020 року № 14221/0/1-20, та протоколу №5 позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Рішення  даної  комісії  є обовязковими до виконання на всій  території України.

Обробляється 1,5 відсотковим  хлорвмісним розчином відповідно до розяснень ДУ «Вінницький обласний лабораторний центр МОЗ України». Використовується препарат «Жавель клейд» в таблетованій  формі для  забезпечення  чіткого дозування. Склад засобу: натрієва сіль дихлорізоціанурової кислоти – 80-82% (діюча речовина); адипінова кислота – не більше 10%, карбонат натрію – не більше 10% (допоміжні речовини).

Натрієва сіль дихлорізоціанурової кислоти за оцінкою Всесвітньої організації охорони здоров’я класифікована як дезінфектант високого рівня. Вона знаходиться у зв’язаному стані та без контакту з водою не розпадається з утворенням вільного хлору, тому є безпечною для людей і навколишнього середовища, не вимагає особливих умов зберігання, не потребує постійного контролю активного хлору. Дуже важливим є те, що це природна сполука, на відміну від безлічі нових штучно синтезованих хімічних речовин.

В першу  чергу  обробляються  вулиці на яких попередньо  проведено прибирання бруду та пилу.

Наступне дезінфікування вулиць селища заплановано  на 13 квітня  з 10 години.