Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції Сovid-19 станом на 21 квітня

Дата: 21.04.2020 15:10

За даними ЦГЗ, станом на 9:00 21 квітня в Україні 6125 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 161 летальний, 367 пацієнтів одужали. За добу зафіксовано 415 нових випадків.

Наразі коронавірусна хвороба виявлена:
Волинська область — 174 випадки;
Хмельницька область — 49 випадків;
Чернівецька область — 988 випадків;
Черкаська область — 186 випадків;
Чернігівська область — 13 випадків.

Дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя відсутні.

За оперативною інформацією Обласного лабораторного центру, на території Вінницької області лабораторно підтверджених  випадків захворювання на коронавірусну інфекцію – 338 осіб: на стаціонарному лікуванні знаходиться 55 пацієнтів, на амбулаторному – 283. Їх стан задовільний. 4 пацієнта, що знаходяться у важкому стані, всі вони на кисневій підтримці на апараті СІПАП і не потребують ШВЛ.

За добу виявлено плюс 8 осіб. 3 летальних випадки: двоє пацієнтів знаходились в Міській клінічній лікарні   № 1, це жінки 79 років та 60 років (обидві з Калинівки), та 1 пацієнтка - 52 роки, у Вінницькій Центральній районній клінічній лікарні (з Козятинського району). 22 людини одужали.

Коронавірусна інфекція виявлена у 24 адміністративних одиницях Вінницької області:

м. Вінниця -  142 випадки, Калинівський район – 68, Вінницький - 16, Погребищенський - 12, Гайсинський - 11, Козятинський район - 9, Барський - 7, Немирівський, Жмеринський по 6, Тульчинський, Хмільницький та Ямпільський по 5 випадків, Літинський, Липовецький,Муровано-Куриловецький по 4 випадки в кожному, Томашпільський, Оратівський та  Чернівецький по 3 випадки, Крижопільський, Могилів-Подільський,  Іллінецький та Тиврівський по 2 випадки, і м. Ладижин -1.

На обліку в сімейних лікарів КНП "Тростянецький РЦ ПМСД" перебувають  5 осіб, що прибули з країн, в яких зареєстровано випадки інфікування коронавірусною інфекцією, знято з обліку 33 особи.

На території району зареєстровано 16 лабораторно підтверджених випадків COVID – 19, серед яких 1 дитина, 2 медичних працівники,  з них в об’єднаній громаді:

смт.Тростянець – 7,

с.Демидівка – 2.

Стан здоров’я всіх задовільний, всі знаходяться під наглядом сімейних лікарів на умовах самоізоляції. Жодного пацієнта серед виявлених не госпіталізовано.

Нагадаємо, що специфічної профілактики коронавірусної інфекції немає. Не існує і специфічного лікування даної хвороби. Лікування симптоматичне, посиндромне.

Попередити інфікування можна, дотримуючись простих правил, зокрема таких:

- часто мити руки водою з милом, а якщо немає такої можливості, то використовувати антисептичний засіб;

- уникати контакту з людьми, в яких є ознаки гострої респіраторної вірусної інфекції;

- не відвідувати місця великого скупчення людей;

- зберігати певну дистанцію при спілкуванні;

- утримуватись від поїздок.

Залишайтесь вдома! Бережіть себе та не наражайте на небезпеку оточуючих!