До 1 січня 2025 року всі власники паїв повинні оформити право власності

Дата: 25.05.2020 15:12

Відповідні зміни передбачені в статті 13 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» №2498-VIII.

Раніше, 1 січня 2019 року, набрав чинності Закон «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування в масивах земель с/г призначення, унеможливлення рейдерства і стимулювання зрошення в Україні».

Нові зміни в законі передбачають:

• запровадження права орендарів на обмін земельними ділянками без згоди орендодавця (за умови їхньої приблизної рівнозначності й дотримання встановлених умов);
  • становлення першочергового права на оренду земельних ділянок одного масиву (отже великі с/г підприємства зможуть відразу отримувати значні площі землі в одній місцевості, а не набирати земельні ділянки для оренди вроздріб);
  • закріплено поняття «незатребувані земельна частка (пай)», в який зараховуються всі земельні частки (паї), власникам на які було видано свідоцтва (сертифікати), але не були виділені в натурі (на місцевості), відповідно до нового законодавства.

З нововведеннями почали діяти й нові правила, тепер потенційні власники паїв, які відкладають оформлення документів на землю, можуть бути позбавлені права на неї. Влада постановила законом термін на 5 років, протягом якого можна оформити юридичне право на свою частину паю.