Шість років тому розпочалися бої за Донецький аеропорт

Дата: 26.05.2020 16:05

26 травня, минає шоста річниця початку боїв між українськими військовими та російськими терористичними угрупованнями за міжнародний Донецький аеропорт – важливий стратегічний об'єкт і комунікаційний центр на cході України.

Саме у ніч проти 26 травня 2014 року ворог здійснив спробу захопити летовище, яке не приймало і не відправляло літаки з 6 травня. З другої спроби бойовики зайняли частину приміщень. Вони поставили ультиматум українським силовикам, які перебували у старому терміналі аеропорту, – скласти зброю і здатися.

Український уряд теж висунув сепаратистам ультиматум про звільнення захоплених будівель. Жодна зі сторін не хотіла йти з ДАПу – розпочався бій.

Тривалий час ситуація навколо аеропорту залишалася доволі спокійною. Серйозні штурми розпочались уже після підписання Мінських домовленостей у вересні 2014 року.

Особливо запеклими і жорстокими бої були на початку 2015 року. 13 січня, після декількох місяців обстрілів, була зруйнована вежа, де майорів український прапор. 21 січня 2015 року військовослужбовці ЗСУ з боями вийшли з території терміналів, оскільки їхні позиції були зруйновані.

Бої за Донецький аеропорт тривали 242 дні. Донецький аеропорт став своєрідним символом нескореності, зразком найвищого героїзму українських військових. Мужніх захисників летовища назвали "кіборгами".

Тоді так і говорили: "Кіборги" вистояли, впав бетон".