Виконання селищного бюджету Тростянецької об’єднаної територіальної громади

Дата: 01.06.2020 15:05

До загального фонду селищного бюджету Тростянецької ОТГ за 5 місяців 2020 року надійшло 16 320,4 тис. грн. власних доходів, що становить 36,2% до затвердженого плану на рік, недовиконання плану становить  2 467,9 тис.грн.

Запровадження карантинних заходів, а також прийняття Закону про внесення змін до Податкового кодексу щодо звільнення платників від сплати окремих податків,  суттєво вплинули на бюджет нашої громади. Порівняно з аналогічним періодом 2019 року надходження зменшилися на 1 926,5 тис.грн. або на 10,6%.

Основними бюджетоутворюючими податками залишаються:

• податок на доходи з фізичних осіб, надходження якого за січень-травень поточного року склали 9 114,2 тис.грн. або 55,8% до усіх надходжень. Проти відповідного періоду минулого року ПДФО поступило менше на 511,7 тис.грн.;
  • податок на майно, надходження за 5 місяців 2020 року склали 2 350,5 тис.грн. або 14,4% до усіх надходжень, що менше на 504,7 тис.грн. проти аналогічного періоду минулого року.;
  • єдиний податок, надходження якого за січень-травень 2020 року склали 2 514 тис. грн. або 15,4% до власних надходжень. Сума єдиного податку також менша на 553,1 тис.грн. проти  відповідного періоду минулого року;

В зв’язку із зменшенням частки зарахування акцизного податку до бюджетів місцевого самоврядування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального у першому півріччі 2020 року, зменшилась сума надходжень на 157,2 тис.грн. в порівнянні з аналогічним періодом минулого року і за 5 місяців 2020 року надходження склали 1 619,9 тис.грн.

Обмеження, запровадженні карантинними заходами призвели до зменшення і неподаткових надходжень в порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 225,7 тис.грн., в тому числі:  плати за надання адміністративних послуг – на 142 тис.грн.

В умовах спаду економіки та повільного наповнення селищного бюджету громади з початку року забезпечено фінансування бюджетних установ та місцевих програм. Так, за 5 місяців 2020 року проведено касових видатків на загальну суму 23 906 тис.грн., в тому числі на соціально-культурну сферу – 13 162,8 тис.грн., житлово-комунальне господарство – 2 913,7 тис.грн., трансферти до інших бюджетів – 2 559,2 тис.грн., державне управління – 3 006,9 тис.грн., дорожнє господарство – 704,6 тис.грн., проведено капітальних видатків на суму 1 558,8 тис.грн.

Джерелами фінансування цих видатків є кошти бюджету громади, власні надходження бюджетних установ, а також дотація та субвенції із Державного, обласного та районного бюджетів.

Управління фінансів Тростянецької селищної ради