Гроза — особливо небезпечно!

Дата: 24.06.2020 08:24

Влітку сильна спека в Україні чергується із грозами – типовим атмосферним явищем теплої пори року.

На жаль, не всі пам’ятають правила безпеки під час грози і те, як допомогти ураженим природною “стрілою”. Тому слід зупинитися на цьому детальніше. Отже:

• передусім важливо знайти місце, де безпечно буде перечекати грозу. Не можна ховатися під шатами дерев, особливо коли негода застає в полі, на відкритій місцевості (поміж усіх потерпілих від блискавки третина вражена саме під деревами);
  • не можна ховатися від блискавки в невеликих господарських приміщеннях, під навісами, якщо вони зведені на узвишші;
  • якщо ви плаваєте чи знаходитесь в човні, якнайшвидше намагайтеся вибратися на берег. Вода є провідником електрики;
  • у відкритому полі під час грози не слід переносити лопати, граблі, вила;
  • небезпечно наближатися за такої погоди й до телеграфних стовпів або опор ліній електропередач;
  • під час грози неприпустимо їздити на велосипеді, мотоциклі чи коні, працювати на тракторі;
  • не можна в цей час лишатися на спортивних майданчиках, пляжах, на подвір’ї;
  • якщо гроза застала в поході, тримайтеся якомога далі від вершин гірських хребтів, особливо їхніх піків;
  • уникайте сусідства з водонапірними баштами, металевими трубами, дротами, залізними огорожами;
  • а як бути коли гроза застала в автотранспорті? Слід лишатися на місці і ні в якому разі не виходити назовні.

Якщо ж украй необхідно вибратись, треба уникати одночасного контакту з землею й металевим корпусом автомобіля – найкраще вистрибнути з машини.

Де ж можна знайти надійний притулок під час грози:

• у будинку, проте варто триматися далі від дверей, вікон, каміна. Небезпечно також забиратися на горище.
  • за винятком екстрених випадків намагайтеся не користуватися телефоном.
  • не рекомендується приймати під час грози душ або ванну.
  • якщо ж сховатися ніде (скажімо, в чистім полі), треба лягати просто на землю.

Запам’ятайте!

Всі електричні прилади, а також мобільні телефони, є своєрідними приймачами для блискавок. Тому ні в якому разі не користуйтеся ними під час грози.

Дотримуйтесь даних рекомендацій. Будьте обережні!