Виконання селищного бюджету Тростянецької об’єднаної територіальної громади

Дата: 02.07.2020 10:33

До загального фонду селищного бюджету Тростянецької ОТГ за І півріччя 2020 року надійшло 20 023,7 тис. грн. власних доходів, що становить 44,4% до затвердженого плану на рік, недовиконання плану становить 2 523,1 тис.грн.

Запровадження карантинних заходів, а також прийняття Закону про внесення змін до Податкового кодексу щодо звільнення платників від сплати окремих податків,  суттєво вплинули на бюджет нашої громади. Порівняно з аналогічним періодом 2019 року надходження зменшилися на 2 047,2 тис.грн. або на 9,3%.

Основними бюджетоутворюючими податками залишаються:

- податок на доходи з фізичних осіб, надходження якого за І півріччя поточного року склали 11 314,2 тис.грн. або 56,5% до усіх надходжень. Проти відповідного періоду минулого року ПДФО поступило менше на 631,5 тис.грн.;

- податок на майно, надходження за 6 місяців 2020 року склали 3 042,3 тис.грн. або 15,2% до усіх надходжень, що менше на 565,9 тис.грн. проти аналогічного періоду минулого року.;

- єдиний податок, надходження якого за січень-червень 2020 року склали 2 781,3тис. грн. або 13,9% до власних надходжень. Сума єдиного податку також менша на 534,5 тис.грн. проти  відповідного періоду минулого року;

В зв’язку із зменшенням частки зарахування акцизного податку до бюджетів місцевого самоврядування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального у першому півріччі 2020 року, зменшилась сума надходжень на 67,8 тис.грн. в порівнянні з аналогічним періодом минулого року і за 6 місяців 2020 року надходження склали 2 049,5 тис.грн.

Обмеження, запровадженні карантинними заходами призвели до зменшення і неподаткових надходжень в порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 272,3 тис.грн., в тому числі:  плати за надання адміністративних послуг – на 187 тис.грн.

В умовах спаду економіки та повільного наповнення селищного бюджету громади з початку  року забезпечено фінансування бюджетних установ та місцевих програм.  Так,  за І півріччя 2020 року проведено касових видатків на загальну суму 30 414,8 тис.грн., в тому числі загальний фонд – 28 306,7 тис.грн., з них: на соціально-культурну сферу – 17496 тис.грн., житлово-комунальне господарство – 3540,8 тис.грн., трансферти до інших бюджетів – 2 685,1 тис.грн., державне управління – 3 783,1 тис.грн., дорожнє господарство – 799,1 тис.грн., інші програми та заходи – 2,6 тис. грн. Касові видатки спеціального фонду становлять 2 108,1 тис.грн, в тому числі  капітальні видатки -  1 573,6 тис.грн.

Джерелами фінансування цих видатків є кошти бюджету громади, власні надходження бюджетних установ, а також дотація та субвенції із Державного, обласного та районного бюджетів.

Станом на 1 липня 2020 року рахується зареєстрована кредиторська заборгованість загального фонду по закупівлі меблів для навчальних кабінетів початкової школи за рахунок субвенції з місцевого бюджету на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету  в сумі 62,6 тис.грн.

Управління фінансів Тростянецької селищної ради