Сьогодні в Україні відзначається День українських миротворців

Дата: 15.07.2020 09:02

День українських миротворців встановлено постановою Верховної Ради України від 21 травня 2013 року. Саме цього дня у 1992 році з місії у Боснії розпочалася участь українських військових в операціях з підтримання миру і безпеки, які під егідою ООН, ОБСЄ, НАТО і ЄС проводяться в «гарячих точках» планети.

За ці роки понад 45 тисяч українських військовослужбовців взяли участь у міжнародних миротворчих операціях у різних регіонах планети - Косово, Боснії і Герцеговині, Анголі, Македонії, Гватемалі, Таджикистані, Афганістані, Хорватії, Кувейті, Сьєрра-Леоне, Придністров’ї, Іраку, Лівані, Ефіопії, Еритреї, Грузії, Судані, Кот-д’Івуарі, Демократичній Республіці Конго, тощо.

Попри продовження бойових дій на Сході нашої держави, Україна й надалі дотримується міжнародних зобов’язань щодо участі в миротворчих операціях ООН.

Шановні миротворці! Дорогі ветерани – учасники миротворчих операцій!

Щиросердечно вітаємо вас з Днем українських миротворців.

Мужність і звитяга, зразкове виконання службових обов’язків, вірність присязі – характерні якості, які притаманні українським миротворцям.

У цей святковий день вітаємо всіх, хто брав участь у миротворчих операціях, а особливо тих, хто в даний момент перебуває в «гарячих точках» нашої планети та докладає зусиль до запобігання або ліквідації загроз миру.

Сьогодні, коли прийшов час захищати власну державу, ви стали миротворцями і на своїй рідній землі. Ви мужньо обороняєте наш дім і нашу свободу. Ваш героїчний внесок у боротьбу із загарбниками ніколи не забудуть нащадки.

Нехай глибока людська вдячність та шана і надалі супроводжуватимуть вас у цій благородній справі, а любов та підтримка рідних завжди будуть надійними оберегами.

Бажаємо вам та вашим родинам щастя, добра та благополуччя, а ваші високі професійні та моральні якості, бойовий досвід завжди надійно служать ідеалам гуманізму та справі захисту життя людей!