Виконання селищного бюджету Тростянецької об’єднаної територіальної громади

Дата: 04.08.2020 08:48

До  загального  фонду  селищного  бюджету  Тростянецької   об’єднаної територіальної  громади за 7 місяців 2020 року надійшло 24 497,9 тис.грн. власних доходів, що складає 54,4% до затвердженого плану на рік,  недовиконання плану становить 1 757,2 тис.грн.

Запровадження карантинних заходів, а також прийняття Закону про внесення змін до Податкового кодексу щодо звільнення платників від сплати окремих податків,  негативно позначилися на фінансовій спроможності нашої громади. Насамперед, це зниження темпів надходження доходів до бюджету громади. Так, порівняно з аналогічним періодом 2019 року надходження зменшились  на  2 377,7 тис.грн.  або на 8,9%.

Основними бюджетоутворюючими податками у складі власних та закріплених доходів є:

- податок на доходи з фізичних осіб, виконання якого за січень - липень поточного року  становить 14 190,1 тис.грн.  або  57,9%.  В порівнянні з аналогічним періодом минулого року, надходження податку та збору з фізичних осіб зменшились на 1 026,0 тис.грн.;

- місцеві податки і збори: за січень - липень поточного року надходження склали 7 264,2 тис.грн., або 29,7% до загальної суми власних надходжень. Порівняно з аналогічним періодом минулого року надходження зменшились на 1 058,2 тис.грн.

- акцизний податок надходження якого за 7 місяців 2020 року становлять 2 482,9 тис.грн. або 10,1% загальної суми надходжень,  в тому числі: акцизного податку (пального) 2 046,5 тис.грн., акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – 433,4 тис.грн. Порівняно з аналогічним періодом минулого року надходження даного податку зменшились на 55,4 тис.грн.

За 7 місяців 2020 проведено касових видатків на загальну суму 35 960,9 тис.грн., в тому числі загальний фонд – 31 362,4 тис.грн., з них: на соціально-культурну сферу – 19 115,2 тис.грн., житлово-комунальне господарство – 4 002,7 тис.грн., трансферти до інших бюджетів – 2 792,5 тис.грн., державне управління – 4 337,2 тис.грн., дорожнє господарство – 1 112,2 тис.грн., інші програми та заходи – 2,6 тис. грн. Касові видатки спеціального фонду становлять 4 598,5 тис.грн, в тому числі  капітальні видатки -  4 089,9 тис.грн.

Управління фінансів Тростянецької селищної ради