Переваги виплати пенсій через банківські установи

Дата: 07.08.2020 12:50

Виплата пенсій через банківські установи – це складова системи заходів, спрямованих на економію пенсійних коштів. Адже банки обслуговують пенсіонерів безкоштовно, що забезпечує економію пенсійних коштів на витрати, пов’язані із доставкою пенсій.

Переваги отримання пенсій через банківські установи:

– відсутність черг;

– можливість отримання пенсій в будь-який зручний для громадян час;

– зняття з поточного рахунку, як усієї зарахованої суми, так і її частини, а на залишок коштів банком нараховуватимуться відповідні відсотки у порядку й розмірах, зазначених у договорі (таким чином у кожного пенсіонера з’являється можливість отримати хоча й невеликий, але додатковий прибуток);

– можливість розраховуватися пластиковою карткою за товари та послуги (наприклад, оплату комунальних послуг);

– дотримуючи банківську таємницю, працівники забезпечать конфіденційність інформації про пенсії і про наявність коштів на особистій пенсійній картці;

– банківські установи надають безліч послуг, серед яких і так зване смс-інформування. Досить підключити послугу смс-інформування – і при перерахуванні грошей на пенсійну картку громадянин відразу про це довідається: прийде повідомлення на особистий мобільний телефон;

– можливість дати банку розпорядження регулярно робити платежі з пенсійного рахунку, оплачуючи в такий спосіб комунальні та інші послуги, а також робити регулярні перекази на будь-який інший рахунок (якщо ваш банк надає таку послугу);

– безкоштовне обслуговування вкладних рахунків;

– можливість оформлення доручення на отримання коштів.

В пенсіонерів, що перебувають на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Вінницькій області (Тростянецький сервісний центр) є можливість відкрити рахунки для виплати пенсій та грошової допомоги у наступних банкахАТ “Ощадбанк”, АТ “Райффайзен Банк Аваль”, ПАТ КБ “ПриватБанк”, ПАТ “МІБ”.

В отримувачів пенсій через банк є ще одна незаперечна перевага. Якщо пенсіонер з якоїсь причини не зміг прийти за виплатою на пошту, кошти після 25 числа повертаються до Пенсійного фонду, і одержати їх можна буде лише у наступному місяці. Кошти, які перераховуються на рахунок у банку, залишаються доступними у будь-який момент після надходження на рахунок (карту).

Для одержання пенсійної виплати через банківську установу необхідно відкрити рахунок в банку і написати відповідну заяву у відділенні банку. Відкриття і обслуговування пенсійних рахунків – безкоштовне. В будь-який час пенсіонер має право відмовитись від послуг одного банку і скористатись послугами іншого.

Тростянецький сервісний центр головного управління ПФУ у Вінницькій області