Наталя Заболотна: Студенти, які навчаються за державним замовленням, мають право на отримання соціальної стипендії

Дата: 12.08.2020 09:10

Заступниця голови ОДА Наталя Заболотна зазначила, що в Україні передбачено два види стипендій:
- соціальні (для соціально незахищених громадян, пільговиків);
- академічні (за досягнення в навчанні).

За кошти державного бюджету мають право на отримання соціальної стипендії студенти, які не отримують академічну стипендію та не перебувають в академічній відпустці.

Соціальна стипендія виплачується щомісяця починаючи з місяця звернення у розмірі:
- студентам закладів освіти з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, а також студентам, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків, - 2360 грн;
- студентам закладів вищої освіти - 1180 грн;
- студентам закладів фахової передвищої освіти - 890 грн;

Право на отримання соціальної стипендії мають:
- діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;
- студенти з малозабезпечених сімей;
- діти-інваліди та особи з інвалідністю I-III групи;
- студенти, що залишилися у віці 18-23 років без батьків;
- особи, визнані учасниками бойових дій та їх діти;
- шахтарі, які мають стаж підземної роботи не менше 3 років;
- особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
- діти, зареєстровані як внутрішньо переміщені особи;
- діти, один з батьків яких загинув під час масових акцій громадського протесту;
- діти, один з батьків яких загинув (пропав безвісти) в районі проведення АТО (ООС), бойових дій або збройних конфліктів;
- особи, яким призначено соціальні стипендії Верховної Ради України для студентів вищих навчальних закладів з числа дітей-сиріт та дітей з малозабезпечених сімей;
- діти шахтарів, чиї батьки мають стаж підземної роботи не менше 15 років або загинули в результаті нещасного випадку на виробництві, або стали інвалідами I або II групи.

Процедура отримання соціальних стипендій передбачає обов’язкове:
- звернення студентів із заявою на ім’я ректора про надання стипендіальних виплат;
- із заявою на стипендію необхідно подати копію українського паспорта, копію свідоцтва про народження дитини (при наявності), копію ІПН і копію студентського квитка;
- студенти-пільговики повинні надати додатковий перелік документів, що засвідчує наявність підстав для виплати соціальної стипендії.

За додатковою консультацією у разі потреби студентам необхідно звернутися до закладу освіти за місцем їх навчання.

У Вінницькій області за сім місяців 2020 року за кошти державного бюджету соціальну стипендію отримали 1569 студентів на загальну суму 14 млн 273 тис. грн.

Джерело: Вінницька ОДА