14 серпня віряни відзначають Маковія або Медовий спас

Дата: 14.08.2020 09:27

14 серпня відзначають Медовий, або Мокрий Спас - перше з трьох свят серпня, присвячених вірі в Спасителя і в порятунок душі. Коріння першого Спаса ринуть у дохристиянську епоху і були пов'язані з періодом літнього медозбору у слов'ян. Але церква призначила на цей день декілька пам'ятних дат.

Також починається Успенський піст. Віряни відзначають і походження (хресний хід) Чесних Древ Животворного Хреста Господнього - давнє православне свято, присвячене освяченню води фрагментом Животворного Хреста. Крім того 14 серпня вшановують пам'ять святих мучеників Макавеїв, які відмовилися від зради віри і знайшли духовний порятунок на небесах. Цього дня у церквах проводяться святкові служби, а в народі заведено збирати вінки з польових квітів, святити мед, воду і польові трави. І звичайно ж, заведено вітати з Медовим Спасом рідних, близьких, друзів і знайомих.

Вітаємо вас і бажаємо, щоб життя було солодким, немов мед, і не було в ньому ні однієї ложки дьогтю. Хай серце зігріває любов, і не знає душа нічого поганого. Бажаємо, щоб кожен ваш день був подібний до дня маленької бджоли, був наповнений корисною працею. І нехай спокій, достаток і щастя не залишають вас!