75-та річниця закінчення Другої світової війни

Дата: 02.09.2020 08:40

2 вересня 2020 року у світі відзначається 75-та річниця закінчення Другої світової війни.

За інформацією Українського інституту національної пам’яті, у Другій світовій війні взяли участь 80% людства, бойові дії велися у 2/3 існуючих на той момент держав. Під час війни були здійснені найбільші в історії злочини проти людства (зокрема, Голокост), а також уперше і востаннє використана атомна зброя. До армій ворожих сторін було залучено понад 110 мільйонів солдатів, загальні втрати серед військових та цивільного населення складають від 50 до 85 мільйонів осіб. Сукупні демографічні втрати українців і громадян України інших національностей упродовж 1939-1945 років наразі оцінюються у понад вісім мільйонів осіб. Для поповнення демографічних втрат воєнного періоду знадобилося близько 25 років.

Цей день має стати даниною пам'яті про загиблих вояків, які виборювали  мирне життя для нинішніх поколінь. Хоч скільки б минуло часу, ми повинні пам’ятати, якою жахливою є війна і якою ціною дається перемога життя над смертю.