ДСНС закликає громадян дотримуватися правил безпеки в екосистемах під час пожежонебезпечного періоду

Дата: 09.09.2020 08:52

За прогнозами Укргідрометцентру, в Україні утримується тепла та посушлива погода, а на більшій території країни, зокрема у південній частині, східних, центральних областях, і досі оголошено найвищий рівень пожежної небезпеки. Тож, рятувальники вкотре намагаються донести людям важливу інформацію: “пожежна небезпека” це — не лише загрозливе визначення якогось явища, а й сотні випалених вогнем гектарів української землі: лісів, степів тощо.

Неконтрольована, миттєво поширена поривчастим вітром пожежа, за лічені години перекидається на населені пункти, знищує будинки громадян, завдаючи численних збитків і людям, і державі в цілому.

Так, цього тижня вогнеборці ліквідовували масштабні лісові пожежі у Харківській та Луганській областях. Було задіяно пожежну авіацію, витрачено колосальні людські й матеріальні ресурси.

Тож, зважаючи на те, що пожежонебезпечний період перебуває в активній фазі, Державна служба України з надзвичайних ситуацій звертається до громадян з проханням не провокувати пожежі на відкритих територіях та дотримуватися елементарних правил безпеки під час відпочинку на природі.

Пам'ятайте! Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

• відвідувати хвойні ліси при оголошенні надзвичайної пожежної небезпеки 5-го класу;
  •  розводити багаття у лісі та лісопосадках;
  •  заїжджати автомобілем до лісу;
  •  палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники або недопалки;
  • залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;
  •  полювати у лісі з використанням вогнепальної зброї;
  •  створювати смітники та спалювати відходи;
  •  спалювати стерню та післяжнивні залишки на сільськогосподарських полях;

Шановні громадяни! Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101».

Лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків.

Джерело: Урядовий портал