МОЗ оновило алгоритм надання допомоги українцям із симптомами коронавірусної хвороби

Дата: 11.09.2020 14:05

Міністерство охорони здоров’я оновило алгоритм лікування людей з симптомами коронавірусної хвороби.

Покроковий алгоритм надання допомоги хворому з COVID-19 складається з шести етапів:

• При наявності симптомів COVID-19 людина повинна подзвонити своєму сімейному лікарю.
  • Сімейний лікар повинен проконсультувати пацієнта телефоном і вирішити, чи потрібна йому госпіталізація. Крім того, при необхідності передбачено приїзд лікаря до хворого.
  • Мобільна бригада проводить забір зразків аналізів пацієнта і відправляє їх у лабораторію, де роблять тест на COVID-19.

Відзначимо, що згідно з попереднім алгоритмом людина з підозрою на коронавірус повинна була сама звернутися в лабораторію для проведення тесту. Так, введені зміни будуть сприяти зниженню контактів хворого.

• Якщо захворювання підтвердилося, в Міністерстві охорони здоров’я його рекомендують лікувати “в амбулаторно-поліклінічних умовах”. За пацієнтом повинен спостерігати лікар, відвідувати його, перевіряти рівень кисню в крові і за необхідності коректувати лікування.
  • З моменту звернення до сімейного лікаря пацієнту рекомендується самоізолюватись до встановлення діагнозу.

У МОЗ також зазначають, що в разі, коли температура підвищена до 38 градусів і вище, і її не вдається збити жарознижувальними довше, ніж на півтори години, потрібно викликати швидку.

Крім того, якщо пацієнт не підписував декларацію або не може звернутися до свого лікаря, у міністерстві рекомендують звернутися на обласну гарячу лінію з питань коронавірусу.

За матеріаламиhttps://moz.gov.ua