Автомобілі переходять на зимовий період

Дата: 30.09.2020 15:31

Вже від зав­тра, 1 жов­тня, на всіх тран­спортних за­со­бах по­вин­но бу­ти увім­кне­не ближ­нє світ­ло фар або ден­ні хо­до­ві вог­ні. Про цю обов’яз­ко­ву умо­ву на­га­дує Нац­по­лі­ція на сво­їй сто­рін­ці у фей­сбу­ці.

«Із 1 жов­тня по 1 трав­ня на всіх ме­ха­ніч­них тран­спортних за­со­бах по­за на­се­ле­ни­ми пун­кта­ми по­вин­ні бу­ти вклю­че­ні ден­ні хо­до­ві вог­ні, а в ра­зі їх від­сутнос­ті в конс­трук­ції тран­спортно­го за­со­бу — ближ­нє світ­ло фар», — йдеть­ся в по­ві­дом­ленні.

Від­по­від­ний обов’язок во­дія пе­ред­ба­че­но пун­ктом 9.8 Пра­вил до­рожнього ру­ху.

«В умо­вах не­дос­татньої ви­ди­мос­ті на ме­ха­ніч­них тран­спортних за­со­бах мож­на ввім­кну­ти даль­нє світ­ло фар або до­дат­ко­во про­ти­ту­ман­ні фа­ри за умо­ви, що це не бу­де зас­ліплю­ва­ти ін­ших во­ді­їв», — заз­на­че­но в Пос­та­но­ві Ка­бі­не­ту Мі­ніс­трів.

Ок­рім то­го, у Пра­ви­лах до­рожнього ру­ху заз­на­че­но, що ближ­нє світ­ло фар по­вин­но бу­ти увім­кне­не:

• при русі в колоні;
  • на маршрутних транспортних засобах, що рухаються по смузі, позначеній дорожнім знаком 5.8, назустріч загальному потоку транспортних засобів;
  • на автобусах (мікроавтобусах), що здійснюють перевезення організованих груп дітей;
  • на великовагових, великогабаритних транспортних засобах, сільськогосподарській техніці, ширина якої перевищує 2,6 м, та транспортних засобах, що здійснюють дорожнє перевезення небезпечних вантажів;
  • на транспортному засобі, що буксирує;
  • у тунелях.

Джерело: "День за днем"