Компенсувати вартість послуги «муніципальна няня» будуть по-новому

Дата: 07.10.2020 10:22

Департамент соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації повідомляє, що 30 вересня 2020 року Урядом прийнято постанову «Про внесення змін до Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня».

Внесеними змінами до Порядку, зокрема, визначається, що:

• розмір компенсації за догляд за дитиною з інвалідністю становить два прожиткові мінімуми на дітей віком до шести років встановленого  на 1 січня відповідного року;
  • компенсація послуги «муніципальна няня» надається отримувачам за умови зайнятості кожного з батьків, опікунів дитини, за винятком отримувачів, які здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю, дитиною, хворою на тяжкі захворювання, дитиною, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність, а також отримувачів, у яких одночасно народилось троє і більше дітей;
  • компенсація послуги «муніципальна няня» надається, якщо один або обоє із батьків, опікунів не зайняті та є особами з інвалідністю І або ІІ групи;
  • компенсація не може бути більшою за сплачену батьками муніципальній няні вартість послуги з догляду;
  • муніципальна няня фізична особа – підприємець одночасно може доглядати 3-х дітей, юридична особа – 10 дітей.

ЗВЕРТАЄМО УВАГУ!!! Постанова почала діяти з 2 жовтня через її офіційне опублікування в "Урядовому кур'єрі" від 02.10.2020 №192. Відповідно до 2 листопада всім батькам слід подати необхідні підтверджуючі документи (трудові книжки отримувача послуги «муніципальна няня», документа з місця роботи, що підтверджує надання відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку/довідки з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування(ОК-7), довідки МСЕК про встановлення групи інвалідності (для осіб з інвалідністю).

У разі непідтвердження права на отримання компенсації послуги «муніципальна няня» її виплата припиняється з місяця, що настає за місяцем виникнення обставин, які призвели до втрати права на отримання такої компенсації

Наразі в області 929 осіб на 981 дитину  отримують компенсацію з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня», сума нарахувань становить 6695,17 тис. грн.

Служба у справах дітей Тростянецької селищної ради