Перехід на зимовий час: Не забудьте перевести годинники!

Дата: 22.10.2020 08:00

Стрілки годинника на годину переводять двічі на рік: в останню неділю березня – на годину вперед, а в останню неділю жовтня – на годину назад. Це необхідно для того, щоб наблизити адміністративний час до сонячного.

В останню неділю жовтня в Україні годинники переведуть на зимовий час. B цю ніч, 25 жовтня 2020 року, о 4 годині стрілки годинника переведуть нa годину назад. Перехід здійснюють згіднo з постанoвoю Кабінету міністрів України № 509 вiд 13 травня 1996 року "Пpо порядок числення часу нa території України".

Вплив переведення часу на людей

Перехід на зимовий час, як і на літній – непросте випробування для організму людини. Адже, звикнувши до одного режиму дня, й зокрема сну, багатьом людям складно швидко перелаштуватися на інший розпорядок.

Переведення годинників, зокрема, може викликати дратівливість, перепади настрою, а також депресію. А у людей, які страждають від серцево-судинних і хронічних хвороб, можуть загостритися проблеми зі здоров’ям.

Як полегшити перехід на зимовий час

Аби перехід на літній час був менш болісним і стресовим, лікарі рекомендують більше часу проводити на свіжому повітрі.

За тиждень до переведення часу варто почати лягати спати трохи пізніше. Спочатку слід йти спати на 15 хвилин пізніше, а потім, кожні два дні "зсувати" графік ще на 15 хвилин, готуючи організм до майбутніх змін.

Також краще дотримуватися правильного раціону харчування, зокрема, виключити навантаження на організм алкоголем і шкідливою їжею, пити багато рідини.

Ну і ще одна важлива умова – потрібно висипатися. Дорослій людині для повноцінного відпочинку треба не менш ніж 7-9 годин сну, для дітей – 9-10 годин.