«Всі ми – різні, але всі – рівні»

Дата: 03.12.2020 16:20

«Всі ми – різні, але всі – рівні», саме під таким девізом, сьогодні школярі та вчителі  ОЗО «Тростянецький ЗЗСО I-III ступенів №1 провели низку заходів присвячених Міжнародному дню людей з обмеженими можливостями.
Метою заходів було привернення уваги до проблем кожної людини, особливо тієї, яка має проблеми зі здоров’ям, спілкуванням, адаптацією в суспільстві і потребує допомоги, звичайної людської уваги; формування атмосфери толерантності і співчуття, психологічного комфорту в дитячому колективі.

Ще донедавна діти з особливими потребами були ізольовані. Та двері навчального  закладу відкриті для всіх! У школі навчається 9 дітей з особливими освітніми потребами, а це - 6 інклюзивних класів, у яких працює не лише вчитель, а й асистент учителя. Це щирі люди, які мають добрі серця. Саме вони - творять «добро»!
Для особливої дитини інклюзія – це поштовх для суспільства стати на щабель вище, бути толерантнішими. Адже йдеться про виховання терпимості, як у дорослих, так і молодшого покоління.
У навчальному закладі створені чудові умови для навчання та виховання дітей з особливими освітніми потребами. Обладнана сучасна ресурсна кімната, яка дозволяє емоційно розвантажити дитину, зняти нервове збудження, знизити рівень агресії, тривожності, активізувати мозкову діяльність.

Найбільше дітям подобається гратися в сухому басейні. Для кращого розвитку моторики руки школярі зупиняються біля дошки Бізіборд. Також діти в захваті від пісочної терапії. Для кращого вивчення математики використовується дидактичне обладнання Нумікон, застосовують методику на балансуючій дошці Більгоу, проводяться заняття для розвитку мислення з допомогою кубиків Нікітіна. Виховують в школярів бережне ставлення до живої природи, адже в ресурсній кімнаті є акваріум з рибками та хом'ячок Стьопа.

Друзі, будьмо добрішими! Потрібно, щоб  кожен усвідомлював потребу дарувати тепло, підтримку і розуміння іншим, адже всі ми – різні, але всі – рівні, і в цьому призначення людини – творити добро.