Розпочато проведення операції «Новорічна ялинка» у передноворічний період 2021 року

Дата: 04.12.2020 15:37

Як повідомляє Державна екологічна інспекція у Вінницькій області на підставі плану спільних заходів з ГУНП у Вінницькій області, ВОУЛМГ та ВОКСЛП «Віноблагроліс», Інспекцією розпочато проведення операції «Новорічна ялинка» .

Інспекція нагадує, що новорічні ялинки та сосни, які реалізовуються вроздріб та оптово, обов’язково мають бути марковані пластиковою биркою зі штрих-кодом та спеціальним засобом кріплення бирки до стовбура або самоклейними стрічками зі штрих-кодом.

Порушення порядку придбання чи збуту об'єктів рослинного світу, згідно  ст. 88-1 КУпАП, тягне за собою накладення штрафу від 510 до 1700 грн.

Відповідно до статті  65 КУпАП , незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка тягне за собою накладення штрафу на громадян від 510 до 1020 грн.

Крім того, за незаконну рубку дерев з діаметром стовбура біля шийки кореня до 10 см передбачено шкоду у розмірі 519,03 грн., з діаметром стовбура  11-14 см -  914,25 грн.

Державна екологічна інспекція у Вінницькій області просить свідомих громадян та керівників підприємств, які здійснюють заготівлю та реалізацію новорічних дерев, неухильно дотримуватись норм чинного природоохоронного законодавства щодо використання об’єктів рослинного світу!

Джерело: https://vin.dei.gov.ua/