Звернення селищного голови Людмили Червонецької з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Дата: 14.12.2020 10:01

Шановні ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС!

Шановні жителі Тростянецької громади!

Одну з найбільших катастроф – аварію на Чорнобильській АЕС, знає і пам'ятає весь світ.

Цьогоріч минуло 34 роки від тієї квітучої і водночас трагічної весни, коли потужний вибух атомного реактора на Чорнобильській атомній електростанції сколихнув весь світ, завдав непоправної шкоди природі, а головне – життю та здоров’ю мільйонів людей. 30-кілометрова територія навколо ЧАЕС стала пусткою та отримала моторошну назву «зона відчуження».

Однак, розміри цієї трагедії могли би бути ще більш масштабними, а наслідки – жахливішими, якби на поєдинок з розбурханим атомом з перших хвилин аварії не вступили тисячі людей. Ліквідаторами аварії стали пожежники та військовослужбовці, будівельники та енергетики.

Люди з усіх куточків України, у тому числі й тростянчани, об’єдналися, аби подолати цю трагедію. Багато з них, на жаль, передчасно пішли з життя, інші – хворіють, а відтак потребують належного медичного та соціального забезпечення.

Ми пам’ятаємо і цінуємо подвиг тих, хто зберіг життя мільйонам людей, та усвідомлюємо всю незахищеність людства перед катастрофами планетарного масштабу.

Хай залишиться в минулому й ніколи не повториться жах та біль Чорнобильської катастрофи.

Низько схиляю голову перед усіма, хто пішов тоді в ядерний вогонь, щоб зупинити ланцюгову реакцію смерті.

Шановні учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, щиро зичу доброго здоров'я, міцності духу, родинного затишку, миру та благополуччя.

З повагою,

Селищний голова                   Людмила ЧЕРВОНЕЦЬКА