Відбулась вистава - опера М.В.Лисенка «Коза-Дереза»

Дата: 17.12.2020 19:06

Сьогодні в КЗ «Тростянецька дитяча музична школа» для найменших жителів громади відбулась вистава - опера М.В.Лисенка «Коза-Дереза».

Ця весела і повчальна історія за мотивами народної казки з чудовою українською музикою дуже подобається дітям. Адже в ній так дотепно і яскраво висвітлені характери головних героїв, ролі яких виконали вихованці та викладачі школи.

Варто нагадати, що один з найвідоміших дитячих творів видатного українського композитора Миколи Лисенка - "Коза-дереза" було створено у 1888 році, авторкою лібрето, написаного на основі відомої народної казки про козу-дерезу, була українська письменниця Дніпрова Чайка (Людмила Олексіївна Василевська-Березіна). Вперше оперу було поставлено в Києві за участю дітей Миколи Лисенка, Михайла Старицького (троюрідний брат композитора) та їхні маленьких друзів. Костюми й танці допомагала створювати Леся Українка.

Учні закладу доклали чималих зусиль в роботі над образами, допомагали у виготовленні костюмів та в оздобленні сцени предметами українського побуту.

Присутні у залі дітвора, викладачі школи щирими, теплими оплесками вітали артистів.

В кінці заходу на цікаве дійство завітав Святий Миколай, який привітав усіх з наступаючими святами та вручив солодкі подарунки.

Ще довго в цей вечір в закладі лунали дитячі голоси, музика, жарти, спогади про вдалий виступ і, саме головне, бажання дітей вчити щось нове і цікаве.