В Тростянецькій громаді відзначають свято Водохреща

Дата: 19.01.2021 13:59

Водохреща – одне з головних християнських свят. Воно починається ввечері 18 січня, коли всі православні відзначають Водохресний Святвечір Хрещення Господнє (Водохреща). Цей день знаменує кінець Різдвяних Святок, які проходять в період з 7 по 19 січня. Головним святковим обрядом є купання в ополонці.

Історія виникнення свята сягає корінням в далеке минуле, коли відбулося хрещення Ісуса Христа в річці Йордан Іоанном Хрестителем. У Біблії говориться про те, що в момент хрещення на Ісуса зійшов Святий Дух у вигляді голуба, і одночасно голос з небес проголосив про те, що Ісус – Син Божий. Саме тому Водохреща називають також святом Богоявлення.

Напередодні, а також в день свята Водохреща, склався звичай хрестити оглашенних, а на водоймах і в храмах здійснювалось освячення води. Вважалося, що вода, яка освячується в цей день, – найбільша святиня, здатна зцілити душу і тіло. Її намагаються зберегти протягом усього року, освячуючи по потребі речі, приймаючи її як ліки під час хвороби.

Цю давню традицію освячення води на свято дотримуються і у Тростянецькій селищній територіальній громаді. Церемонії відбувались просто неба на берегах  ставків, де ще напередодні свята з льоду вирубали ополонки у вигляді хреста, в яких і освятили воду.

Після святкової молитви та освячення води, зануритися в ополонку мали змогу всі бажаючі.

Сонячний, ясний день подарував  багато щирих посмішок.