Кого будуть вакцинувати якнайперше?

Дата: 08.02.2021 12:01

Перший етап кампанії з вакцинації розпочнеться з «першої хвилі» імунізації від COVID-19.

У рамках «першої хвилі» вакцинації, передбачається використання вакцин виробництва Pfizer/BioNTech, отриманих через механізм COVAX AMC. Зважаючи на те, що поставки вакцин для етапу «першої хвилі» будуть обмежені (очікувана кількість – 117 000 доз; 58 500 людей), планується першочергово вакцинувати медичних працівників, які безпосередньо надають медичну допомогу хворим на COVID-19 (як на базі стаціонарів, так і в екстреній медичній допомозі тощо). Вакцинація в рамках «першої хвилі» буде здійснена із залученням мобільних бригад, які здійснюватимуть виїзди до місць перебування організованих колективів.

Загалом, під час першого етапу спершу будуть вакциновані:

• всі працівники мобільних бригад з вакцинації;
  • всі медичні працівники (лікарі, середній та молодший медичний персонал), які працюють в ЗОЗ де надають стаціонарну допомогу хворим на коронавірусну хворобу COVID-19;
  • всі працівники лабораторій, які проводять лабораторні дослідження на коронавірусну хворобу COVID-19;
  • всі працівники екстреної медичної допомоги, включаючи водіїв;
  • люди, які перебувають у спеціалізованих закладах (інтернатах, будинках для осіб похилого віку тощо);
  • працівники спеціалізованих закладів (інтернатів, будинків для осіб похилого віку тощо);
  • військовослужбовці (включаючи Збройні Сили України та Національну гвардію України), які беруть участь в Операції об’єднаних сил на Сході України.

Джерело: Вінницька ОДА