В КЗ «Публічна бібліотека Тростянецької селищної ОТГ» організовано героїко-патріотичну книжкову панораму «Героїчне минуле Майдану назавжди в серцях українців»

Дата: 18.02.2021 09:07

Душі загиблих піднімуться в небо,

Нехай на хвилину Земля замовчить …

За правду, за волю, за землю, за долю,

Небесная сотня стоїть до кінця.

Лютий 2014 року… Україна і весь світ стали свідками нестримної, відчайдушної, боротьби простих українців, відданих патріотів за європейський вектор розвитку нашої держави, за утворення української нації, за гідне майбутнє нинішніх та прийдешніх поколінь, взірцем героїчної  самопожертви, незламності та щирої любові до Батьківщини. І сьогодні, коли наша країна переживає суворі випробування на Сході, цей приклад нагадує всім нам про потребу в єднанні та згуртованості. Ми не маємо права забути, за що загинула Небесна Сотня, гинуть сьогоднішні сини і доньки, виборюючи мир і незалежність України.

20 лютого 2014 загинуло найбільше протестувальників. Загалом революційні події зими 2013-2014 років забрали життя понад ста активістів Майдану. 21 лютого 2014 року офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників. Того дня на Майдані відбулося прощання із загиблими, яких у жалобних промовах назвали «Небесною Сотнею».

20 лютого Україна та український народ низько схиляє голови перед пам’яттю Героїв Небесної Сотні, вшановує подвиг учасників Революції Гідності і запалює свічку в пам'ять про Героїв Небесної Сотні.

В КЗ «Публічна бібліотека Тростянецької селищної ОТГ» організовано героїко-патріотичну книжкову панораму до  дня Героїв Небесної Сотні «Героїчне минуле Майдану назавжди в серцях українців». Представлена література розкриває події які відбувались на Майдані кінця 2013-го початку 2014-го років. Автори книг та їх герої були учасниками подій, свідками загибелі безневинних людей по звірячому розстріляних на Майдані. Всі ці факти увійшли в сучасну історію України, досліджуються і вивчаються, а українці і досі чекають, коли ж будуть покарані ті, знищив сотні людей, які хотіли жити в європейській Україні. Вічна пам'ять і слава Героям, борцям за незалежність.

У бібліотеці також відбувся конкурс патріотичного малюнку до вшанування пам’яті  Героїв Небесної Сотні «Країна Героїв».

Переможцями конкурсу стали учні місцевих шкіл: Ляховченко Вікторія 4-А клас,

Ковко Артур 7-А клас,

Ткач Анастасія 5-А клас,

Сандул Вадим 3 клас.