25 лютого виповнюється 150 років від дня народження Лесі Українки - української поетеси, драматурга і громадської діячки, класика української літератури

Дата: 25.02.2021 08:10

2021 рік оголошений роком Лесі Українки, видатної української письменниці, адже в цьому році її виповнилося б 150 років з дня народження. Поезія Лесі Українки - це вогник, схожий на полум'я свічки. КЗ «Публічна бібліотека Тростянецької ОТГ» з нагоди ювілею видатної української поетеси, перекладача, культурного діяча організувала цикл заходів з нагоди ювілею поетеси. Мета наших заходів передати силу і глибину поетичного слова Лесі Українки, виховувати любов до української мови, до Вітчизни, до творчої спадщини поетеси, вчити слухати і отримувати етичну насолоду від поезії, що запалює душу людини.

Хай палає свічка. Хай палає,

Поєднає нас вона в цей час.

Друзів голоси нехай лунають,

Слово й музика нехай єднає нас.

Ці слова стали прологом до циклу масових заходів, які проводить наша бібліотека.

На книжковій виставці "Ніжна жінка, тендітна душа - це України рідна дочка" представлені прозові та поетичні твори письменниці, її життєвий і творчий шлях та вислови відомих письменників про дочку українського народу. В бібліотеці відбулися літературні читання «Горить душа її поезії над краєм». З чудовими дитячими віршами Лесі Українки до бібліотеки завітали юні читачі. Школярі із задоволенням читали поетичні твори. В її ліриці чується шепіт вітру, пахне чебрецем і материнкою, звучить пісенька весняної води, яка «як воля молода». Ніжна, але сильна духом, пройнята прометеївським вогнем любові до людей, Леся Українка – неперевершений поет боротьби, поет-патріот. Її твори надихають, додають сил та впевненості.

Письменниця всім серцем бажала, щоб українських діток обминала біда. Як молитва прозвучали слова-побажання Лесі Українки:

Тішся, дитино, поки ще маленька.

Ти ж бо живеш навесні,

Ще твоя думка літає легенька,

Ще твої мрії ясні.

КЗ «Публічна бібліотека Тростянецької ОТГ»