Зросли штрафи за випалювання полів та в лісів

Дата: 09.03.2021 12:18

Верховна Рада прийняла Закон України №3526 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту лісів, запобігання пожежам на землях лісового та водного фонду, торфовищах та на землях інших категорій".

Згідно з документом, знищення, пошкодження, випалювання полів, захисних лісових насаджень, торфовищ та пошкодження рослинності на землях водного фонду каратиметься штрафом від 3060 до 6120 гривень. За ті ж дії у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду доведеться заплатити від 6120 до 12 240 гривень. Посадовцям у разі вчинення таких дій доведеться заплатити від 15 300 до 21 420 гривень.

Знищення, пошкодження, випалювання підросту в лісах може тягти за собою штраф від 170 до 510 гривень, для посадовців — від 510 гривень до 1190 гривень. Пошкодження лісу стічними водами, хімічними речовинами, нафтою і нафтопродуктами, промисловими і комунально-побутовими викидами, відходами може обійтися від 1700 до 3400 гривень, для посадовців — від 4250 до 5950 гривень.

За засмічення лісу відходами доведеться заплатити від 1700 до 2550 гривень, для посадовців — від 4250 до 5950 гривень.