Пошук фінансових резервів

Дата: 18.03.2021 16:30

Після об’єднання органи місцевої влади отримали нові повноваження та величезні масиви земель.

Відсутність актуальних даних про інвентаризацію, землекористування й нормативну грошову оцінку земель є одним з ключових обмежень територіальних громад в управлінні земельними ресурсами, що негативно впливає на формування та наповнення місцевого бюджету.

Відповідно громада недоотримує податків з цих земель – земельний податок, ПДФО з оренди, єдиний податок, плату за землюА це, в свою чергу, впливає на можливість розвивати громаду, підвищувати добробут мешканців, розбудовувати інфраструктуру.

Наразі Тростянецьким селищним головою Людмилою Червонецькою спільно з керівниками  окремих служб проводяться співбесіди з старостами та інспекторами сіл, основна мета яких – виявлення резервів наповнення місцевого бюджету через повноцінне використання земельних ресурсів.

Під час таких зустрічей проводиться інвентаризація та аналітика використання земель. Також розглядаються питання благоустрою території населених пунктів, стану комунальних доріг, організації вивезення твердих побутових відходів, надання матеріальної допомоги жителям громади та ін.

Такі співбесіди проведено з старостами Гордіївської, Глибочанської, Будянської, Демидівської, Тростянчицької та Четвертинівської громад.