Кримінальна відповідальність за подання недостовірних даних в е-декларації

Дата: 29.03.2021 09:40

За декларування недостовірної інформації та умисне неподання декларації передбачено кримінальну відповідальність.

Відповідною статтею доповнено Кримінальний кодекс України.

Так, якщо суб’єкт декларування умисно вніс недостовірні відомості до декларації, можливі заходи щодо притягнення його до відповідальності залежатимуть від суми недостовірних відомостей:

• якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму від 500 до 4000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, кримінальна відповідальність карається штрафом від 2500 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами від 150 до 240 годин, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років;
  • якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму понад 4000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, кримінальна відповідальність карається штрафом від 3000 до 5000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або громадськими роботами від 150 до 240 годин, або обмеженням волі на строк до 2 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

За умисне неподання суб’єктом декларування декларації передбачена кримінальна відповідальність у вигляді штрафу від 2500 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт від 150 до 240 годин, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

#Вінниця #пенсія #ПенсійнийФонд #ПФУ #вебпортал #Вінниччина #ВінницькаОбласть #ПФУзавждиОнлайн #UkraineNOW #ЗмінюємосяЩобБутиПоруч

Тростянецький сервісний центр ГУ ПФУ у Вінницькій області