Мінфін пропонує змінити єдину звітність з ПДФО та ЄСВ

Дата: 14.04.2021 08:00

Податковий розрахунок за формою, яку має затвердити цей наказ, перший раз будуть подавати за ІІ квартал 2021 року

Міністерство фінансів оприлюднило проект наказу "Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 13 січня 2015 року № 4". Ним пропонується забезпечити відображення інформації у Податковому розрахунку за формою № 4ДФ про нараховані (виплачені) у звітному податковому періоді доходи у вигляді бюджетних грантів та інформації про факт використання бюджетного гранту за цільовим призначенням.

Для цього Мінфін хоче внести зміни до:

• додатка 4 ДФ до форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (виклавши його у новій редакції);

При цьому заплановано, що податковий розрахунок за формою, затвердженою цим наказом, перший раз подається за ІІ квартал 2021 року.

Метою прийняття проекту є приведення Наказу № 4 у відповідність із прийнятими змінами до ПКУ, внесеними Законом № 962.

Варто нагадати, що Законом № 962 доповнено перелік доходів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб. До нього потрапили:

- дохід у вигляді бюджетного гранту;

- сплачена закладом культури вартість товарів та послуг, що пов'язані з участю такого платника податку у створенні та показі (проведенні) культурних, у тому числі гастрольних, заходів, якщо це передбачено умовами договору з такими платниками податку.

Управління фінансів Тростянецької селищної ради