17 квітня - День навколишнього середовища (День довкілля)

Дата: 17.04.2021 08:00

«Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить із нами» – такі слова звучали у зверненні до генерального секретаря ООН, підписаному 2200 діячами науки й культури з 23 країн світу у травні 1971 року, коли екологічно стурбована спільнота почала свою безпрецедентну боротьбу із забрудненням навколишнього природного  середовища. Ця дата як одна із найважливіших подій екологічного календаря була започаткована Генеральною асамблеєю ООН на 27-й сесії 15 грудня 1972 року і щорічно святкується в більш ніж 100 країнах світу.

Враховуючи масштаби проблеми та важливість їх вирішення, у структурі ООН була створена нова організація – Програма ООН з навколишнього середовища,  під  егідою  якої і відзначається ця екологічна  дата.

В Україні, починаючи із 1998 року, згідно з Указом Президента України «Про День довкілля», День навколишнього середовища відзначається щорічно у третю суботу квітня. Цього року ця дата припадає на 17 квітня.

Ми усі повинні зрозуміти, що безпечне і благополучне майбутнє наших поколінь залежить від нас самих й від нашого ставлення до природи та її чистоти, до збереження екології і від виховання нами наших дітей.

Тож чисте довкілля – справа кожного з нас!