Патронат – швидка сімейна допомога

Дата: 17.05.2021 10:14

На даний час державна політика у сфері захисту прав дітей перебуває у стані реформування інтернатних закладів та пошуку альтернативних форм влаштування дітей. Зокрема, однією із таких форм є патронатні сім'ї.

Що таке патронат над дитиною?

Патронат над дитиною - це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками/законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю відповідно до найкращих інтересів дитини.

Хто такий патронатний вихователь?

Патронатний вихователь – це спеціаліст, який пройшов навчання за спеціальною програмою та на договірній основі здійснює догляд, виховання, забезпечує реабілітацію тимчасово влаштованих в його сім'ю дітей, несе  відповідальність за їх життя та здоров'я в період надання цим дітям послуги патронату, допомагає дитині та її сім'ї у подоланні складних життєвих обставин.

Хто може бути патронатним вихователем:

• громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінок) і від 35 до 65 років (для чоловіків)
  • мають позитивний досвід виховання дітей
  • не мають судимості
  • не мають шкідливих звичок (не зловживають алкоголем, не мають наркотичної залежності)
  • мають власне/орендоване житло
  • пройшли курси відповідної підготовки

Яку підтримку будуть отримувати патронатні вихователі?

• Патронатні вихователі отримують оплату за надання послуг та кошти на утримання дітей відповідно до їхнього віку та кількості.

Запрошуємо до співпраці небайдужі родини, які готові поділитися сімейним теплом з дітьми, які мають ризик залишитися без батьківського піклування та потребують тимчасової підтримки. За детальнішою інформацією  просимо звертатися до відділення соціальної роботи КЗ «Тростянецький селищний центр надання соціальних послуг» за адресою: смт. Тростянець, вул. Соборна, 37.

Завідувач відділення соціальної роботи                           Аліна ШИРОКОЖУХОВА