У вишиванці громада

Дата: 20.05.2021 21:04

З давніх часів українці були духовно багатою та культурно яскравою нацією.

Красива вишита сорочка є ідентифікатором будь-якого українця, це наше ДНК нації. Її одягали як на свято так і кожен день, з нею вперше знайомились зі світом, і з нею ж прощалися з ним. Вона була і є завжди поряд. Вишиванка це ознака вільного українського народу та є великою частиною його культури та свідомості. Тому День українського національного вбрання це рушійна сила в культурному об’єднанні України в цілому. Сорочка із вишивкою стала складовою чоловіків та жінок із різних верств населення та навіть отримала своє власне свято, яке святкують в третій четвер травня.

День вишиванки було започатковано студентами Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича у 2006 році. Спочатку вишиванки одягнули лише кілька десятків студентів та викладачів, але щороку масштаби святкування цього дня в Україні лише росли. Крім того, до нього долучилась й українська діаспора по всьому світу. Це свято покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.

День вишиванки - це не просто свято, де ви можете похвалитися своєю вишиванкою - це свято єднання.

Талант нашого українського народу  відтворюється повною мірою у рукодільній майстерності, демонструє багатомовність історичної геніальності та культурних надбань представників усіх сіл громади. Таким чином,  наша молодь на наочному прикладі може пишатися українською культурою та державою.

Сьогодні, 20 травня, Тростянецька громада долучилася до відзначення свята та замайоріла різнобарв’ям українських вишиванок, пропонуємо переглянути світлини.