Станьте наставником для дитини – сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування

Дата: 24.05.2021 14:41

Наставник – це турботливий дорослий друг, який стає для дитини чи підлітка значущою людиною, що хоче і може присвячувати їй свій час, знання та сили.

Наставництво – добровільна безоплатна діяльність наставника з надання дитині, яка проживає у закладі для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, іншому закладі для дітей, індивидуальної підтримки та допомоги, насамперед у підготовці до самостійного життя.

Основною метою наставництва є підготовка дитини, яка проживає у закладі, до самостійного життя шляхом розвитку її фізичного, духовного та інтелектуального потенціалу, впевненості у власних силах, формування культурних і моральних цінностей.

Завдання  наставництва:

• визначення та розвиток здібностей дитини, реалізації її інтересів у професійному визначенні;
  • надання дитині доступної інформації про її права та обов’язки;
  • формування у дитини практичних навичок, спрямованих на її адаптацію до самостійного життя, зокрема щодо вирішення побутових питань, розпорядженням власним майном і коштами, отримання освітніх, соціальних, медичних, адміністративних та інших послуг;
  • ознайомлення дитини з особливостями суспільного спілкування та подолання складних життєвих ситуацій;
  • сприяння встановленню дитини як відповідальної, успішної особистості;
  • формування у дитини навичок здорового способу життя.

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України № 465 від 4 липня 2017 року «Деякі питання здійснення наставництва над дитиною» наставником може бути:

• повнолітня дієздатна особа, яка пройшла курс підготовки з питань соціальної адаптації дітей та їх підготовки до самостійного життя та отримала висновок, про те, що вона може провадити діяльність з організації наставництва;
  • уклала договір про наставництво;
  • готова спілкуватися з дитиною не менше 2-х годин на тиждень.

Наставник – це той, хто:

• індивідуально допомагає та підтримує дитину;
  • готує дитину до самостійного життя, розвиває в неї вміння та навички, ділиться своїм власним досвідом;
  • мотивує дитину до розвитку та є для неї джерелом емоційної підтримки;
  • допомагає зрозуміти здібності і зорієнтувати в професії, будувати плани та йти до поставленої мети;
  • є для дитини другом, до якого можна звернутися в будь-який час та на якого можна покластися.

Де дізнатися деталі?

Додаткову інформацією про наставництво можна дізнатися у відділенні соціальної роботи КЗ «Тростянецький селищний центр надання соціальних послуг», смт. Тростянець, вул. Соборна, 37.

КЗ "Тростянецький селищний центр надання соціальних послуг"