І знову зміни в призначенні житлових субсидій

Дата: 28.05.2021 11:40

Урядом 19 травня 2021р. прийнято постанову КМУ №505, якою передбачено, що всім домогосподарствам, які отримували субсидію з жовтня 2020 року по квітень 2021року, призначення субсидії проводиться без звернень громадян, тобто в автоматичному режимі.

Тому, шановні жителі громади! Якщо у вас немає ніяких змін, то не потрібно  подавати новий пакет документів для призначення субсидії (заяву та декларацію).

Необхідно звертатись лише таким категоріям:

• якщо ви проживаєте в будинку без реєстрації, тобто маєте договір оренди на житло, внутрішньо переміщені особи;

• член сім’ї зареєстрований, але фактично не проживає(підтвердження має бути обов’язково).

Хто немає право на отримання  субсидії (відповідно до пункту 14 постанови №848 ):

- здійснив покупку квартири, земельної ділянки, транспортного засобу (крім мопеда або причепа), товарів довгострокового використання на суму понад 50 тисяч гривень одноразово протягом року, що передує року звернення за субсидією;

- має банківський депозит у сумі понад 100 тисяч гривень;

- здійснив купівлю-продаж валюти та банківських металів протягом року до звернення за субсидією на суму понад 50 тисяч гривень;

- декларує відсутність доходу і перебував за кордоном понад 60 днів, за винятком перебування на лікуванні, у відрядженні, для нагляду за дитиною;

- має заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг та з оплати аліментів понад три місяці (340грн.);

- не повернув до бюджету незаконно отриману субсидію за попередній період;

- має авто, якому менш ніж 5 років з дати випуску;

- має два і більше автомобілів, яким немає 15 років з дати випуску;

- не має доходів і при цьому ніде не навчався, не працював, не мав статусу безробітного.

- загальна площа житлового приміщення перевищує 130м2 (для квартир), 230м2 для індивідуального будинку(крім дитячих будинків сімейного типу)

Також постановою скасовано районні комісії по призначенню субсидії.

При зверненні окремих сімей за призначенням субсидій з травня 2021 року будуть враховуватися доходи за ІІІ-ІV квартал 2020 року.

Відділ соціального захисту населення та охорони здоров’я Тростянецької селищної ради