Комплексна психолого-педагогічна оцінка розвитку дитини

Дата: 28.05.2021 16:27

Комунальна установа «Тростянецький сФото без описуелищний інклюзивно-ресурсний центр» проводить комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини. Фахівці Тростянецького ІРЦ обстежують дітей  від 2-х до 18 років  за напрямами:

- оцінка фізичного розвитку дитини (визначення рівня загального розвитку дитини, її відповідності віковим нормам, розвитку дрібної моторики, способу пересування тощо);

- оцінка мовленнєвого розвитку дитини (визначення рівня мовленнєвого розвитку та використання вербальної/невербальної мови, наявності мовленнєвого порушення та його структури);

- оцінка когнітивної сфери дитини (визначення рівня сформованості таких пізнавальних процесів, як сприйняття, пам’ять, мислення, уява, увага);

- оцінка емоційно-вольової сфери дитини (виявлення здатності дитини до вольового зусилля, схильносте до проявів девіантної поведінки та її причин);

- оцінка освітньої діяльності дитини (визначення рівня сформованості знань, вмінь, навичок відповідно до навчальної програми або основних критеріїв формування вмінь та навичок дітей дошкільного віку).

Фахівці Тростянецького ІРЦ  ознайомлюють батьків (одного з батьків) або законних представників дитини з особливими освітніми потребами з Висновком про комплексну оцінку, умовами навчання та надання психолого-педагогічних, корекційно-розвиткових послуг у закладах освіти (у разі здобуття дитиною дошкільної чи загальної середньої освіти).

Інформування батьків проводиться у вигляді бесіди за відсутності дитини.

За результатами комплексної оцінки фахівці Тростянецького ІРЦ:

• визначають напрями та обсяг надання психолого-педагогічних, корекційно-розвиткових послуг дітям з особливими освітніми потребами (для дитини з інвалідністю – з урахуванням індивідуальної програми реабілітації);
  •  забезпечують їх надання шляхом проведення індивідуальних і групових занять.

Запрошуємо батьків на консультацію з вузькими спеціалістами: практичний психолог, вчитель-дефектолог, вчитель-логопед (щодо вікового рівня розвитку  дитини; готовності дитини до навчання в школі).